"سانا" گزارش داد، ولید المعلم، معاون نخست وزیر و وزیر امورخارجه سوریه در جریان دیدار با پی‌یر کرینبول، کمیسیونر عالی آنروا و هیئت همراه وی به بررسی روابط همکاری متمایز میان سوریه و آنروا و همچنین فشارهایی که این آژانس در معرض آن قرار دارد، پرداخت.

ولید المعلم بر موضع ثابت سوریه در قبال پرونده فلسطین که مسئله اصلی عرب‌ها است و بر ارائه هرگونه کمک و حمایت از ملت فلسطین در مقابله با تلاش‌ها جهت نابودی پرونده‌ فلسطین تاکید کرد و گفت: سوریه به رغم جنگ تروریستی که استقلال موضع و تصمیم ملی آن را برای ارائه هرگونه حمایت از استقامت ملت فلسطین و بازپس‌گیری حقوق غصب شده آنها توسط رژیم صهیونیستی هدف قرار داده، بی‌وقفه آماده حمایت از ملت فلسطین است.

وزیر خارجه سوریه همچنین بر مخالفت دمشق با تلاش‌هایی که برای حذف آنروا و هدف قرار گرفتن نقش مهم آن در حمایت از ملت فلسطین صورت می‌گیرد، تاکید کرد و از تداوم حمایت سوریه از این آژانس به منظور کمک‌رسانی به فلسطینیان خبر داد.

در همین راستا، کرینبول ضمن تشکر و قدردانی از دولت سوریه به خاطر تداوم کمک‌رسانی به آنروا و آوارگان فلسطینی مقیم سوریه تاکید کرد: آنروا به دنبال توسعه و تقویت روابط متمایز با دولت سوریه است.

 وی بر اهمیت نقش آنروا در ارائه کمک به ملت فلسطین و لزوم تداوم خدمات‌رسانی این آژانس به فلسطینیان نیازمند و حمایت لازم برای رویارویی با چالش‌های پیش‌روی آنها تاکید کرد.

در این دیدار فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه، عبدالمنعم عنان، مدیر مرکز نهادهای بین‌المللی و کنفرانس‌ها، محمد العمرانی، مدیر دفتر ویژه وزارت خارجه و علی مصطفی، مدیر کل هیئت آوارگان فلسطینی حضور داشتند.

کرینبول پیشتر با المقداد نیز دیدار کرده بود و در جریان این دیدار دو طرف درخصوص راه‌های تقویت نقش آنروا در  مقابله با فشارهای مالی و سیاسی و نیز حمایتی که دولت سوریه برای غلبه بر این فشارها به آن ارائه خواهد داد و همچنین تداوم خدمات‌رسانی این آژانس به آوارگان فلسطینی در تمامی مکان‌هایی که فلسطینیان به آن پناه برده‌اند، به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

معاون وزیر خارجه سوریه در جریان این دیدار خاطرنشان کرد: هدف اصلی هجمه آمریکایی و صهیونیستی علیه آنروا نابودی پرونده فلسطین و توجیه طرح صلح آمریکا موسوم به "معامله قرن" است و در این راستا، نقشه‌های واشنگتن و تل‌آویو علیه سوریه و فلسطین به دلیل پایداری و استقامت سوریه و جانفشانی‌های ملت فلسطین یقیناً با شکست مواجه می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند