سردار سید کمال هادیان‌فر صبح امروز در نشست خبری با اشاره به سپری شدن طرح تابستانی، اظهار کرد: در هزار و ۴۷ شهر کشور مراسمات ایام دهه نخست محرم بدون هیچ مشکلی سپری شد و هیچ حادثه‌ای روی نداد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ادامه داد: در چهار ماهه نخست سال جاری براساس آمارهای پزشکی قانونی، بالغ بر پنج هزار و ۸۳۳ نفر در جاده‌ها و معابر شهری بر اثر تصادف جان باختند که هزار و ۴۳۶ نفر در شهرها و مابقی در جاده‌های کشور بوده است.

وی تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد جان‌باختگان ترافیکی مربوط به جاده‌های کشور است و تقریباً ۱۲۳ هزار نفر در این چهار ماه بر اثر تصادفات مصدوم شدند.

این مقام انتظامی درباره تمهیدات پلیس راهور برای بازگشایی مدارس نیز گفت: ۱۲۲ هزار وسیله با ظرفیت دو و نیم میلیون دانش‌آموز برای جابه‌جایی آماده هستند.

هادیان‌فر با بیان اینکه در کشور ۱۸ میلیون دانش‌آموز و دانشجو وجود دارد، از بهره‌برداری از ظرفیت ۱۱ هزار همیار پلیس در حوزه ترافیکی خبر داد.

وی متذکر شد: ۱۴ هزار نفر نیروی پلیس راهور در شهرها در اول مهر آماده فعالیت هستند و سعی داریم اول مهر را با کمترین گره‌ها و حوادث ترافیکی برگزار کنیم. پیش‌بینی می‌شود وضعیت ترافیک نسبت به ماه قبل ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش داشته باشد که از استانداران خواستیم دو ساعت، ساعت اداری ادارات را شناور قرار دهند تا در روزهای نخست مهر تا روز ۱۰ مهر ماه پیک ترافیک نداشته باشیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند