بازی دوم از مرحله دوم مسابقات جام جهانی شطرنج امروز برگزار شد و نمایندگان شطرنج ایران برابر حریفان خود به یک پیروزی و دو تساوی دست یافتند.

امروز «علیرضا فیروزجا» برابر دوبف شطرنج باز جوان روسی و قهرمان حال حاضر مسابقات سریع جهان، به پیروزی رسید تا راهی دور سوم شود؛ بازی اول این ۲ بازیکن با تساوی به پایان رسیده بود.

این برای نخستین بار در تاریخ است که یک شطرنج‌باز ایرانی راهی دور سوم می‌شود.

«پرهام مقصودلو» برابر «لئون آرونیان» از ارمنستان  قرار گرفت و به تساوی رضایت داد تا با توجه به شکستش در بازی اول، از جام جهانی کنار برود؛ آرونیان مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی است و چندی قبل نیز در رقابت‌های معتبر گرندچس تور سنت لوئیس بالاتر از مگنوس کارلسن، قهرمان شد.

«محمدامین طباطبایی» برابر «جفری شیونگ» از آمریکا  به تساوی رسید تا با ۲ تساوی ثبت شده، تعیین تکلیف برنده این بازی به دیدارهای تکمیلی کشیده شود.

بازی‌های تکمیلی مرحله دوم فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود.

دهمین دوره رقابت‌های جام جهانی در خانتی مانسیسک روسیه در حال برگزاری بوده و مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای این مسابقات یک میلیون و ششصد هزار دلار است.

طبق اعلام فیده (فدراسیون جهانی شطرنج)، ۲ فینالیست رقابت‌های جام جهانی‌، سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب خواهند کرد.

مگنوس کارلسن که قهرمان حال حاضر جهان است، به طور خودکار در رقابت‌های قهرمانی جهان حضور خواهد داشت و کاروآنای آمریکایی نیز پیش از این سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند