مرکز اطلاع رسانی ستاد مشترک عراق روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: این شبکه شامل شش نفر بود که در حال برنامه ریزی و آمادگی برای انجام عملیات تروریستی در ایام زیارت اربعین بودند.

یکی از تروریست ها، زن و همسر عضو دیگر این مجموعه است و این افراد در مناطق سامرا و الجلام با استفاده از گزارش های اطلاعاتی شناسایی و بازداشت شدند.

اطلاعیه جزییات بیشتری درباره ماهیت و فعالیت این گروه تروریستی ارائه نکرده است.

در ادامه مبارزه نیروهای عراقی با تروریسم، یک مقام محلی در استان دیاله (شرق) عراق روز چهارشنبه اعلام کرده بود که سه سرکرده برجسته داعش در عملیات نیروهای عراقی در منطقه موسوم به حوض المطیبیجه نزدیک مرز این استان با استان صلاح الدین (شمال بغداد) به هلاکت رسیده اند.

"صادق الحسینی" در گفت وگویی با رسانه های محلی تأکید کرد که این سرکردگان داعش از جمله برجسته ترین فرماندهان این گروهک در استان دیاله بودند.

این مسؤول، توضیح بیشتری نداد اما هوانیروز ارتش دیروز سه شنبه از بمباران سه هدف مهم در این منطقه خبر داده بود.

یک کارشناس امنیتی عراق نیز روز سه شنبه از دستیابی نیروهای عراقی به ۵۷۰ کمربند انفجاری و ۲۵ مین ضد زره طی عملیاتی در استان الانبار (غرب) خبر داد که از نظر حجم در عراق کم نظیر بوده است.

همزمان با افزایش فعالیت های تروریستی هسته های خفته داعش در برخی مناطق عراق، در هفته های اخیر و در آستانه راهپیمایی چندین میلیونی اربعین، تدابیر و اقدامات امنیتی نیز در سراسر عراق گسترش یافته است.

درهمین حال طرح تامین امنیت زیارت ایام عاشورا در عراق با موفقیت به پایان رسید و هیچگونه خرابکاری یا عملیات تروریستی علیه این مراسم گزارش نشد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند