محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان و عضو کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون جهانی امروز شنبه در نشست هم اندیشی و پژوهشی این کمیته شرکت کرد. وی در این جلسه پیشنهادی مبنی بر نامگذاری یک روز به نام روز جهانی وزنه‌برداری را به مسئولان IWF ارائه کرد که طرح اولیه به تصویب اعضای کمیته رسید.

بیرانوند سه روز  ۲۸ مارس، ۱۰ ژوئن و ۷ آوریل را برای انتخاب روز جهانی وزنه برداری ارائه کرد تا از این طریق علاقمندان بیشتری به سمت این رشته گرایش پیدا کنند.

۲۸ مارس سال ۱۸۹۱ میلادی (۸فروردین سال۱۲۷۰ هجری شمسی) مصادف است با برگزاری نخستین دوره رقابتهای آماتوری وزنه‌برداری جهان، ۷آوریل سال۱۸۹۶ میلادی (۱۹ فروردین ۱۲۷۵ هجری شمسی) برابر است با حضور رشته وزنه‌برداری در بازیهای المپیک نوین و ۱۰ ژوئن سال۱۹۰۵ میلادی (۱۲ خرداد سال ۱۲۸۴ هجری شمسی) روزی است که فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تاسیس شد.

 بیرانوند در این رابطه اظهار داشت: خوشبختانه با کلیات طرحی که پیشنهاد داده بودیم، موافقت شد. وزنه‌برداری جزو اولین رشته‌های المپیکی محسوب می‌شود و ما هم تصمیم داریم تا هر طور شده باعث حفظ این رشته در المپیک شویم. پوستری را با توجه به موارد اشاره شده، طراحی کردم و همچنین شعاری برای این روز پیشنهاد دادم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند