دیدار پرتغال با لیتوانی در مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ فرصت مناسبی برای کریستیانو رونالدو بود که در شب برتری ۵ بر یک همبازیانش چهار گل به ثمر برساند. ستاره پرتغالی با این چهار گل به آمار ۹۳ گل زده ملی رسید تا در ۳۶ سالگی وارد فضای مهیجی برای دستیابی به یکی از برترین رکورهای دوران حرفه‌ای خود نزدیک شود.

رونالدو ستاره اکنون در فاصله ۱۶ گل تا علی دایی بهترین گلزن ملی تاریخ قرارگرفته و با توجه به آمادگی بدنی که او دارد پیش بینی می‌شود با عبور از اسطوره فوتبال ایران این رکورد فراموش نشدنی را از آن خود کند تا نامش در تاریخ فوتبال پرفروغ بماند.

نزدیک شدن رونالدو به رکورد دایی برای روزنامه ابولا (پرتیراژترین روزنامه ورزشی پرتغال) قابل توجه بود تا با شماره ۱۰ سابق تیم ملی گفت و گو کند. رونالدو رکورد من را می‌شکند: این تیتر صحبت‌های مردی است که فوتبال ایران با وجود او و رکوردی که در دست دارد سال‌ها از این حیث مورد توجه قرار می‌گیرد.

Untitled

در بخشی از گزارش روزنامه ابولا برای علی دایی نوشته شده:"علی دایی اگر این نام را در ایران تلفظ کنیم، یقین است که هر هوادار فوتبالیستی تعظیم خواهد کرد، حتی اگر این مهاجم 50 ساله باشد و بعد از یک دوران حرفه ای بازی کردن را در سال ۲۰۰۶/۲۰۰۷ متوقف کرده باشد."

ابولا به صحبت‌هایی دایی درباره اینکه احتمال دارد رکوردش توسط رونالدو شکسته شود اشاره می‌کند: "چرا که نه، این فوتبال است، بخشی از فوتبال است. همه رکوردها وجود دارند که یک روز شکسته شود. علاوه بر این ، ما در مورد یک بازیکن عالی صحبت می‌کنیم."

دایی ادامه می‌دهد:"ما دو یا سه بار در جام جهانی با هم رو به رو شدیم. برای ادامه بازی خوب، به ثمر رساندن گل و اینکه همه چیز در زندگی او به خوبی پیش برود را آرزو می‌کنم. "

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند