دونالد  ترامپ روز چهارشنبه با وزیر بهداشت خود درباره خطرات ناشی از سیگارهای الکتریکی نشست داشت که پیش از آن در پاسخ به سوالات خبرنگاران این مطلب را مطرح کرد.

وی با بیان اینکه بولتون اشتباهات بزرگی را مرتکب شد، افزود: اظهارات او درباره مدل لیبی و شباهت کیم جونگ اون با قذافی باعث شد تا ما به عقب بازگردیم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: این جمله خوبی نبود که "فقط به سرنوشت قذافی نگاه کن". این یک جمله برای اینکه ما را به عقب بازگرداند، کافی بود.

ترامپ با بیان اینکه بولتون به عنوان یک "سرسخت" شناخته می شود، اضافه کرد: درباره من اینگونه نبود. او برای بی گناهان عراق سرسخت بود. من با او رابطه خوبی داشتم اما با اعضای کابینه همراه نبود که برای من بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه امیدوارم خروج بولتون گام درستی بوده باشد، اظهار کرد: ما می خواهیم دولت را به گونه ای اداره کنیم که همراه با احترام باشد و امیدوارم بار دیگر در جای خوبی قرار گیریم. 

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه مسایل زیادی در حال وقوع است، مدعی شد ایران مایل است که گفت وگو کند. ما درباره چین هم اقدامات بسیار خوبی انجام دادیم.

ترامپ با بیان اینکه در حال شکستن زنجیره تامین چین است، اظهار کرد: شرکت های زیادی در حال خروج از چین هستند و به همین دلیل چین می خواهد با ما به توافق برسد.

وی خاطرنشان کرد: می بیند چه اتفاقی می افتد، ما باید معامله درست را برای این کشور انجام دهیم ، سالانه صدها میلیارد دلار از کشور ما خارج شده است؛ چین به معنای واقعی کلمه در سال‌های اخیر ۵۰۰ میلیارد دلار از ایالات متحده آمریکا را به بدترین حالت از بین برد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند