به گزارش روز چهارشنبه تارنمای خبری نشریه «هیل»، دادستان های آمریکایی یادآور شدند که این مقام ها، از افراد بی خانمان در ۶ روز هفته ۹ ساعت در روز کار می کشیدند.

وزارتخانه یاد شده که در شهر «ال سنترو» کالیفرنیا دایر است، حدود ۳۰ مرکز را در  آمریکا و مکزیک دایره کرده و مدعی است که ماموریت اش، درمان معتادان به مواد مخدر است.

این در حالی است که براساس کیفرخواست تنظیم شده، ‌این وزارتخانه در کنار نظارت بر افراد بی خانمان و اسکان آنها در مراکز توانبخشی گروه مذهبی، این افراد را غل و زنجیر کرده و مدارک شناسایی شان را برای جلوگیری از فرار، ‌توقیف کرده است. افراد بی خانمان در مدت اسکان در این مراکز، از مزایای رفاهی محروم شده اند.۹۱۰۹

براساس این گزارش، وزارت مزبور پنجره های برخی از این مراکز را میخ کوبی کرده، به طوری که یک جوان ۱۷ ساله برای فرار و برقراری تماس با پلیس، یکی از پنجره ها را شکسته است.

در کیفرخواست تنظیم شده آمده است که قربانیان به جدایی اجباری از فرزندانشان در صورت ترک این مراکز تهدید شده اند.

«رابرت بروئر» وکیل دادگستری آمریکا در این خصوص گفت: در این کیفرخواست، مقام های کلیسا که برای افراد بی خانمان آسیب پذیر با وعده تامین غذا و جای گرم، دعا می خواندند، به سوء استفاده از قدرت متهم شدند.

وی افزود: این افراد به اسارت گرفته شده و از مزایای مالی، حق آزادی و برخورداری از شان انسانی محروم شدند.

لس آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا، محل زندگی حدود ۶۰ هزار بی‌خانمان است که شب‌های خود را زیر سقف آسمان، درون خودروها، پناهگاه‌های دست‌ساز و پارک‌ها می‌گذرانند و روزانه سه نفرشان در خیابان‌ها می‌میرند.

لس‌آنجلس و حومه آن با حدود چهار میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین شهر ایالت کالیفرنیا و دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا پس از نیویورک است. این شهر همچنین مقام سومین شهر پرجمعیت در آمریکای شمالی را داراست.

لس‌آنجلس مرکز فرهنگی، مالی، و تجاری کالیفرنیای جنوبی است و هالیوود و بخش عظیمی از صنعت سرگرمی آمریکا در آن واقع است.

گزارش وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا در سال ۲۰۱۸ حاکی است که هر شب حدود ۵۵۳ هزار  بی‌خانمان در آمریکا به سر می برند که ۱۷ صدم درصد جمعیت این کشور به شمار می‌آیند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند