المسیره گزارش داد، عبد الملک بدر الدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن در سخنرانی به مناسبت عاشورا خطاب به آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات گفت: هر چقدر بمباران، محاصره و جنایت کنید، ما تسلیم شما نخواهیم شد و همیشه به شعار "هیهات منا الذلة" پایبند می‌مانیم.

وی افزود: آزادی ما دینی است که به آن ایمان داریم، عزت ما ایمان و کرامتمان ارزش‌ها هستند و نمی‌توان در سازش‌های سیاسی هیچ کدام از آنها را نادیده گرفت.

الحوثی تصریح کرد: مواضع یمنی‌ها نسبت به مسائل بزرگ از مسأله فلسطین گرفته تا مقابله با سلطه‌گری آمریکا و استعمار مواضعی اصولی است.

رهبر انصارالله یمن همچنین هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، تحریم‌ها علیه ایران، لبنان، فلسطین و اقدامات علیه ملت بحرین را محکوم کرد.

وی در ادامه افزود: اذیت و آزار مسلمانان کشمیر، میانمار و چین را محکوم می‌کنیم.

رهبر انصارالله ادامه داد: تاکید می‌کنیم که روابط ما با امت اسلامی از باب برادری اسلامی است و این نوع برادری، فریضه و واجب و برای ما افتخار و عزت است، در مقابل، هرگونه تلاش برای تفرقه افکنی و گسترش نفرت و عداوت میان امت اسلام که با عناوین نژادی، مذهبی و منطقه ای در دست اجراست نیز از جانب ما محکوم است.

این مقام یمنی همچنین گفت: با توجه به داشتن هزاران شهید و مجروح و آواره شدن میلیون‌ها شخص در یمن می‌توانیم بگوییم که یمن کربلای زمانه است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند