برخی از افراد عقایدی عجیب دارند و تصور می کنند واکسناسیون برای سلامتی خطرناک است. طرفداران این طرز فکر اجازه نمی دهند فرزندانشان تحت هیچ شرایطی واکسینه شوند.

 

شاید چنین موضوعی در جوامع بدوی عادی بود اما اکنون که برای انواع بیماری ها واکسن تولید شده است چنین عقیده ای بسیار عجیب به نظر می رسد. مدتی است که در نیوزیلند سرخک شیوع پیدا کرده و افرادی که حاضر به واکسینه شدن نیستند به این موضوع دامن زده اند. تنها امسال بیش از هزار مورد سرخک در نیوزیلند اتفاق افتاده است و این امر باعث می شود که هشدارهای مسئولان بهداشتی در این زمینه جدی تر باشد.

آلی ادوارد لازنبی در گفتگو با رسانه ها توضیح داد که وی می ترسید واکسن سرخک باعث ایجاد اوتیسم شود و در نتیجه اجازه نداده پسرش واکسن دریافت کند. متاسفانه ، پسر آلی به این بیماری مبتلا شد و وضعیتش تا حدی حاد شد که حتی در بیمارستان بستری شد و تا پای مرگ رفت. او اکنون می گوید اگر زمان به عقب باز گردد به سرعت فرزندش را واکسینه می کند.

او گفت: "من معتقدم که ایمن سازی مهم است. من بازی رولت روسی را با سلامتی پسرم بازی کردم که به آن افتخار نمی کنم.این بزرگترین اشتباه من بود و پیامی که از آن به اشتراک می گذارم ، این  است که اگر شما بر اساس اطلاعاتی محدود تصمیمی می گیرد بهتر است در مورد آن تجدید نظر کنید."

فرزند ۱۳ ساله او نه تنها سرخک گرفت بلکه به علت ضعف بدنی دچار ذات الریه شد و آنفولانزا شد و وضعیتش تا حدی حاد شد که پزشکان نگران مرگ وی بودند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند