در پنج وزن از رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان، احتمال رویارویی نمایندگان کشورمان با قرعه نحس رژیم صهیونیستی وجود دارد. رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو روز‌های ۲۳ تا ۳۱ شهریور در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار می‌شود که ۱۰۸ کشتی‌گیر (آزاد، فرنگی و زنان) در ۶ وزن المپیکی، سهمیه حضور در المپیک توکیو را به‌دست می‌آورند.

یکی از مواردی که بیش و پیش از موارد فنی در این سال‌ها به دغدغه اصلی و نگرانی کادر فنی و فدراسیون کشتی تبدیل شده، رویارویی با قرعه نحس نمایندگان رژیم اشغالگر قدس بوده که در مسابقات جهانی امسال هم این نگرانی همچنان پابرجا است.

بر اساس اسامی اعلام‌شده و ترکیب تیم‌ها از سوی اتحادیه جهانی کشتی، رژیم صهیونیستی با ۶ کشتی‌گیر شامل ۳ آزادکار، ۲ فرنگی‌کار و یک نفر در بخش زنان در رقابت‌های جهانی شرکت می‌کند.

نمایندگان رژیم اشغالگر قدس دانیل دوپوف (Daniel POPOV) در وزن ۵۷کیلوگرم، هانوک راچامین (Hanoc RACHAMIN) در ۷۹کیلوگرم و یوری کلاشینکوف (Uri KALASHNIKOV) در وزن ۸۶کیلوگرم کشتی آزاد حضور دارند. این در حالی است که حضور این قرعه نحس در وزن ۸۶کیلوگرم می‌تواند یکی از اتفاقات بد این مسابقات باشد.

در کشتی فرنگی نیز در وزن محمدعلی گرایی و سعید عبدولی، یعنی ۷۷کیلوگرم، رومن ژرنووتسکی (Roman ZHERNOVETSKI) و ۸۲کیلوگرم ایگور پتریشین (Igor PETRISHIN) روی تشک می‌روند؛ جایی که ۲ فرنگی‌کار پرشانس ما برای کسب مدال در مسابقات جهانی روی تشک می‌روند.

حضور این ۵ کشتی‌گیر نگرانی‌های زیادی را علاقه‌مندان به کشتی به‌وجود آورده اما با نگاهی به عملکرد این ۵ کشتی‌گیر می‌توان متوجه شد فقط کشتی‌گیر وزن ۸۶کیلوگرم اندکی شاید نگران‌کننده باشد و مابقی اگر در دور اول به کشتی‌گیران ایران برخورد نکنند، دیگر جای نگرانی نیست.

در وزن ۸۶ کیلوگرم یوری کلاشینکوف نماینده رژیم صهیونیستی است که در آخرین رقابتی که روی تشک رفت، در بازی‌های اروپایی به عنوانی بهتر از یازدهمی نرسید، اما در قهرمانی اروپا هشتم و در جهانی سال گذشته جوانان سیزدهم شده بود. کلاشینکوف همان کشتی‌گیری است که در مسابقات امیدهای جهان در سال ۲۰۱۷ باعث محرومیت علیرضا کریمی شده بود که پس از آن حواشی زیادی به‌وجود آمد. در این وزن هم اگر در همان دور نخست با این قرعه برخورد نکنیم بعید است در ادامه راه شانسی برای برخورد با این کشتی‌گیر به‌وجود بیاید.

نکته مهم درباره ماجرای قرعه نحس این است که از همین حالا باید به فکر برقراری ارتباط با مسئولان اتحادیه جهانی بود. اتفاقات مسابقات جهانی اندکی حساسیت‌ها را افزایش داده و شاید الان بهترین راه این باشد که مسئولان ورزش با دیپلماسی حداقل بتوانند فضا را آرام کنند و حساسیت‌ها را کنار بزنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند