وزارت امورخارجه پاکستان یکشنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام‌کرد: اسلام آباد تحولات مربوط به مذاکرات صلح افغانستان و همچنین لغو دیدار دونالد ترامپ با طالبان در کمپ دیوید را از نزدیک رصد می‌کند.

 

در این بیانیه آمده است: پاکستان همواره رفتار صادقانه ای برای تسهیل در فرایند صلح افغانستان که مسئولیت مشترک همگان است، از خود نشان داده و این روند ادامه خواهد داشت.

وزارت امورخارجه پاکستان تصریح کرد: این کشور هر نوع خشونت و تروریسم را محکوم کرده و تمامی طرف‌ها را به خویشتنداری دعوت می‌کند.

دولت اسلام‌آباد ضمن تاکید بر از سرگیری تلاش های صلح میان طرفین، متعهد به پیروی از سیاست‌های اصولی خود مبنی بر راهکار مسالمت آمیز برای حل مسئله افغانستان و نبود گزینه نظامی برای آن است.

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه با افشای نشست محرمانه‌ای که قرار بود با رهبران طالبان در کمپ‌دیوید داشته باشد، اعلام کرد که این نشست را لغو و مذاکرات صلح را متوقف کرده است.

دونالد ترامپ در پیام توئیتری نوشت: به دلیل آنکه طالبان به خیال افزایش توان چانه‌زنی خود یک عملیات تروریستی را که به کشته شدن یک سرباز آمریکایی و ۱۱ تن دیگر منجر شد بر عهده گرفته‌اند، این نشست را لغو کرده است.

در گرماگرم مذکرات دولت آمریکا و طالبان، پیش از ظهر پنجشنبه ۱۴شهریورماه جاری در انفجار یک موتورسیکلت بمب‌گذاری شده در منطقۀ شش درک در کابل، ۱۲ نفر جان باختند و ۴۲ نفر دیگر زخمی شدند. طالبان مسؤولیت این حمله مرگبار را به عهده گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند