محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری‌ به مناسبت شهادت امام حسین (ع) گفت: همانگونه که بزرگان دین فرموده‌اند مقام و منزلت فرزند برومند امام علی (ع) یعنی حضرت ابوالفضل العباس (ع) باید در مجالس عزای حسینی تبیین شود چراکه این شخصیت بزرگ تاریخ اسلام بزرگمردی است که در زمان حمله سپاه کوفه به خیمه حسینی در روز تاسوعا از سوی حضرت امام مامور به گرفتن مهلت شب عاشورا می‌شود و منزلت، اقتدار و هیبت وی موجب می‌شود که سپاه کوفه عقب‌نشینی و جنگ را به روز عاشورا موکول کنند.

 

وی با اشاره به سالروز رخداد هفدهم شهریورماه در میدان ژاله با بیان این‌که این میدان به خون شهروندان مظلوم تهرانی رنگین شد، اظهار کرد: ۱۷ شهریورماه نماد حقانیت مبارزه مردمی با استبداد بود که در برابر خشونت مقاوم بودند و تصویر برآمده از جمعه خونین میدان ژاله دیروز و میدان شهدای امروز گویاترین سند بر حقانیت انقلاب اسلامی در جهان است.

 

هاشمی در ادامه به معاونت فرهنگی، اجتماعی و عمرانی شهرداری تهران تذکر داد و گفت:‌ می‌بایست مجموعه‌های ارزشمندی همچون تئاتر آیینی صبا و برج طغرل که در مرکز و جنوب تهران هستند، تکمیل شوند.

وی با بیان این‌که بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها اجرا شده اما سال‌هاست که نیمه‌کاره رها شده است، اظهارکرد: با وجود بازدیدهای مکرر بنده و سایر اعضای شورای شهر و تعهد مدیران به تکمیل آن اما هنوز امیدی به بهره‌برداری از آن نیست. اگر تعهدات شهرداری عملی شده بود این مجموعه‌ها می‌توانستند در محرم امسال میزبان عزاداران حسینی و سایر برنامه‌های فرهنگی مدیریت شهری باشد.

رییس شورای شهر تهران در پایان گفت: به‌طور جد از مدیران مربوطه می‌خواهم که نسبت به تکمیل و بهره‌برداری از این مجموعه‌ها و سایر پروژه‌های نیمه تمام اقدام عاجلی انجام دهند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند