حضور در لیگ قهرمانان آسیا نیاز به مجوز حرفه‌ای AFC برای باشگاه‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها را دارد و استقلال و پرسپولیس تلاش لازم برای اخذ این مجوز را انجام نداده‌اند.

باشگاه‌های سرخابی تهران بدهی زیادی از قبل دارند و تلاش لازم برای تسویه‌حساب با طلبکاران یا توافق برای پرداخت بدهی در زمانی مشخص را نداشته‌اند تا بیش از پیش خطر حذف از آسیا را لمس کنند.

اولین فرصت استقلال و پرسپولیس برای کسب مجوز حرفه‌ای آسیا روز ۹ شهریور بود و سپس ۱۳ شهریور فرصت جدید سرخابی‌ها برای تعیین تکلیفشان برای حضور در مراسم قرعه‌کشی ACL بود اما تلاشی صورت نگرفت و حالا AFC روز ۱۸ شهریور را آخرین مهلت استقلال و پرسپولیس برای کسب مجوز حرفه‌ای برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا قرار داده است.

سرخابی‌ها تا صبح دوشنبه فرصت دارند تا تکلیفشان را برای حضور در مراسم قرعه‌کشی ACL مشخص کنند و اگر توجهی به ضرب‌الاجل فیفا نکنند، کنفدراسیون فوتبال آسیا باید قید مجوز حرفه‌ای را بزنند. ساعات تعیین‌کننده بقای استقلال و پرسپولیس در آسیا کلید خورده و اگر اقدامات لازم صورت نگیرد سرنوشتی تلخ در انتظار پرطرفدارترین تیم‌های ایران خواهد بود.

بدهی چندین میلیاردی استقلال و پرسپولیس مانع آسیایی شدن آن‌ها شده و باید تکلیف طلبکاران روشن شود. اگر وضعیت آن‌ها مشخص نشود باید شاهد اتفاقی تلخ و تاریخی در فوتبال باشگاهی ایران باشیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند