ساعت ۱:۱۰ بامداد امروز آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان خاوران، خیابان تمدن به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۹۹ و ۱۱۳ با دستور ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران به همراه تیم نجات دو، نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل دستگاه تنفسی روانه محل حادثه شدند.

رضا مجریانی؛ معاون عملیات منطقه هشت عملیات آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: آتش‌سوزی در طبقه ی اول ساختمان سه طبقه مسکونی روی داده و منجر به مسدود شدن راه خروج ساکنان و گرفتار شدن آنها شده بود.

وی افزود: هشت نفر از محبوسان پیش از رسیدن نیروهای عملیات، از طریق پنجره‌ها موفق به خروج از ساختمان شده بودند.

مجریانی تصریح کرد: افراد محبوس شده، یک دختر بچه سه ساله را که در محاصره دود قرار گرفته و در یک قدمی مرگ قرار داشت به ناچار از پنجره طبقه دوم به بیرون پرتاب کرده بودند که خوشبختانه توسط همسایگان حاضر در کوچه نجات یافته بود. 

معاون عملیات منطقه هشت عملیات آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان بی‌درنگ پس از قطع برق و گاز ساختمان و کشیدن یک رشته لوله آبدهی، برپا کردن نردبان هیدرولیکی و تقسیم شدن به دو گروه، وارد ساختمان شدند و ضمن مهار آتش‌سوزی و جلوگیری از پیشروی آن، به جست‌وجو در طبقات برای نجات سایر محبوسان شتافتند.

وی با اشاره به نجات هشت نفر از ساکنان از میان دود و آتش ادامه داد: آتش‌نشانان افراد باقی‌مانده در ساختمان را با استفاده از نردبان، صحیح و سالم به خارج از محل حادثه منتقل کرده و برای معاینه اولیه تحویل عوامل اورژانس دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ نیروهای عملیات پس از خاموش کردن کامل شعله‌های آتش، جلوگیری از بروز خسارت بیشتر به خانه‌های همجوار، ایمن‌سازی کامل ساختمان و تحویل به عوامل انتظامی به عملیات خود پایان دادند.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند