رضا سخندان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در واکنش به مهاجرت علیرضا فغانی به استرالیا اظهار داشت: این تصمیم فغانی به صورت کلی و برای آینده فرزندانش بوده است. او داور بزرگی است و قطعاً اگر در استرالیا هم به کارش ادامه دهد، باز هم موفق خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فحاشی‌ها و بی‌احترامی‌ها به ویژه در فضای مجازی در این تصمیم تاثیرگذار بوده است یا نه؟ گفت: قطعاً چنین مسائلی در تصمیماتی که گرفته می‌شود، بی‌تاثیر نیست، اما همانطور که خودِ فغانی گفته، او این تصمیم را برای فرزندانش گرفته است. متاسفانه فحاشی‌ها و بی‌احترامی‌ها فشار زیادی به داوران وارد می‌کند و چنین عواملی دست به دست هم می‌دهند تا گاهی اوقات تصمیات دیگری گرفته شود.

کمک داور بین‌المللی فوتبال ایران ادامه داد: بارها در کنار هم در سایر کشورها قضاوت کرده‌ایم و می‌توانم بگویم که هیچ‌گاه شرایطی مثل ایران را در آن کشورها ندیده‌ایم. در واقع در همه جا فضای مجازی وجود دارد، اما در هیچ کجا فشار به اندازه ایران نیست.

سخندان گفت: داوران حاضر در کشورهای اطراف ما کار خاصی انجام نمی‌دهند، اما کوچک‌ترین افتخار و کار مثبتی که انجام می‌دهند، بلافاصله در بوق و کرنا می‌شود تا با این کار هم برای آن داوران و هم نفرات سطح پایین‌تر انگیزه به وجود بیاید. این همان کاری است که در ایران نمی‌بینیم و متاسفانه به داوری ضربه می‌زند. امیدوارم در آینده شاهد روزهای بهتری برای داوران باشیم و شرایط بهتری به وجود بیاید.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند