سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع عزاداران حسینی هیئت رزمندگان اسلام شهر مقدس قم با اشاره به ایام سوگواری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: قریب به ۱۴۰۰ سال از واقعه جانگداز عاشورا می‌گذرد اما هنوز داغ آن تازه و پیام‌های روشن آن به‌روز و راهگشای راه انسان‌های حق‌طلب است.

وی با بیان اینکه معمولاً هرچه از حوادث می‌گذرد تصویر آن دورتر و کم‌رنگ‌تر شده تا جایی‌که به فراموشی سپرده می‌شود، افزود: با این وجود بعضی وقایع نه تنها با گذشت زمان کم رنگ‌تر نمی‌شوند بلکه سال به سال و روز به روز نقش برجسته خود در حیات بشریت را نشان می‌دهند که عاشورا از جنس این حوادث است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)، «شناخت دقیق انقلاب اسلامی برای برداشتن گام های استوار در آینده»،«شناخت ظرفیت‌های کشور و نظام»، «تقویت انگیزه و همت»، «اعتماد و اطمینان به شعار ما می توانیم»، «پذیرش مسئولیت ها» و «حفظ و ارتقای روحیه امید» را  ۶ مطالبه و انتظار مقام معظم رهبری -فرزند پاک سیدالشهدا(ع)- از جوانان عنوان کرد.

وی درباره «شناخت دقیق انقلاب اسلامی برای برداشتن گام های استوار در آینده»، گفت: باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت، اگر از این راهبرد غفلت شود، دروغ‌ها جای حقیقت خواهند نشست و آینده مورد تهدیدهای ناشناخته قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه روحیه خودباوری و اعتماد به نفس که در شعار «ما می‌توانیم»، متجلی شده و بزرگترین دستاورد روحی و فکری انقلاب اسلامی است، گفت: به رغم همه سختی ها، در عرصه‌های مختلف شعار «ما می‌توانیم» به بار نشسته اما همانطور که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند راه طی شده فقط قطعه‌ای از مسیر افتخار آمیز به سوی آرمان‌های بلند است.

وی ادامه داد: تعداد ۵۶ شبکه، سایت و کانال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فقط متمرکز به ناامیدکردن ارتش هستند اما شما می‌بینید به مدد فرماندهی و تدابیر فرمانده معظم کل قوا و بصیرت جوانان ما نه تنها ناامیدی به آنها راه ندارد بلکه امیدوار تر از همیشه به پیش می‌روند.

امیر سر لشکر موسوی تاکید کرد: این که کسی گمان کند که مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم و علت تحریم‌ها نیز مقاومت ضد استکباری و تسلیم شدن در برابر دشمن بوده و راه حل آن، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه زدن بر پنجه‌های گرگ است، این گناهی نابخشودنی محسوب می‌شود.

فرمانده کل ارتش با طرح این پرسش که نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار، در دوران حیات سیاه خود به جز تباهی برای ملت‌ها چه آورده است، افزود: آنها به گرفتن هویت، عزت و آبروی کشور قانع نیستند بلکه بردگی بی چون و چرا و تام و تمام کشورها و ملت‌ها، آیین نظام سلطه است.

وی اضافه کرد: این رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، لخت و عریان، آخر خواست آمریکا را بیان کرد: «گاو شیرده»؛ هرچه گاوتر و هرچه شیرده‌تر، به خواست آمریکا نزدیک‌تر. البته تا زمانی که شیر بدهد، شیر که تمام شد مثل یک تفاله دور انداخته می‌شوند. 

امیر موسوی با بیان اینکه تحولات سال‌های اخیر نشان داده هر کسی به بیگانگان وابسته بوده یا از بین رفته یا در حال نابودی است، گفت: عزیز دردانه و نورچشمی آمریکایی‌ها، رژیم منحوس صهیونیستی است. شما بررسی کنید که در طول عمر این رژیم نحس، به جز سیاهی، قتل، غارت، زورگویی، تجاوز، حیوانیت، سبعیت حیوانی و ددمنشی چیز دیگری وجود دارد؟ این چهره واقعی نظام سلطه به سرکردگی آمریکا است. 

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) کشور اضافه کرد: البته ویژگی دیگر سردمداران آمریکایی‌ این است که مانند حیوانی که اگر از او فرار کنی دنبالت می‌کند و اگر حمله کنی فرار می‌کند. بنابراین آمریکا در مقابل تسلیم زیاده خواه است و در مقابل مقاومت عقب‌نشینی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مقاومت فعال جمهوری اسلامی ایران موجب شکست راهبرد فشار حداکثری آمریکا در قبال ملت ایران شده است، تصریح کرد: امروز آمریکا به واسطه شکست های پیاپی در منطقه، دچار سرخوردگی و سرگردانی راهبردی است.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: به بیگانگان هشدار می‌دهیم در صورت ایجاد ناامنی و تنش در منطقه، خودشان در ناامن‌ترین وضعیت قرار خواهند گرفت. آمادگی روحی و روانی آحاد رزمندگان، عامل اصلی و مهم، در ایجاد بازدارندگی در مقابل تهدیدات دشمنان است و این بازدارندگی موثر بیش از هر عامل دیگری مرهون فرماندهی حکیمانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند