خبرگزاری هند گزارش داد، دولت جامو و کشمیر اعلام کرد: مطابق روال سال‌های قبل هیچ‌گونه عزاداری به مناسبت محرم در اماکن عمومی مجاز نخواهد بود و همه عزاداری‌ها به این مناسبت باید در حسینیه‌ها یا اماکن مذهبی به اجرا در بیایند.

یک مقام ارشد دولتی اعلام کرد: دولت منطقه‌ای جامو و کشمیر همچون روال قبلی عمل می‌کند و اجازه برگزاری هیچ‌گونه مراسم و حرکت دسته‌های عزاداری در اماکن عمومی را در این منطقه نمی‌دهد، چرا که طبق ادعای این مقام عناصر ضد اجتماعی می‌توانند از این فرصت برای ایجاد درگیری با نیروهای امنیتی استفاده کنند.

این مقام خاطر نشان کرد: همه شهروندان جامعه شیعیان این منطقه ملزم هستند مناسک مذهبی خود را در طول دوره ۱۰ روز عزاداری محرم در حسینیه‌های محلی برگزار کنند. از سال ۱۹۹۰ تاکنون مقام‌های هند برگزاری هرگونه عزاداری به مناسبت محرم را در اماکن عمومی در منطقه کشمیر ممنوع اعلام کردند.

مقام‌های دولت کشمیر تحت کنترل هند همچنین اعلام کردند که برخی از رهبران شیعه این منطقه از جمله عمران انصاری یک وزیر سابق، از محل بازداشت‌شان در هتل سنتائور به خانه‌ منتقل شدند.

دولت ایالت تامیل نادو نیز اعلام کرد که روز عاشورا را از ۱۰ سپتامبر به ۱۱ سپتامبر تغییر می‌دهد.

براساس یک حکم دولتی مقام‌ها اعلام کردند که هلال ماه را در موعد مقرر دیده نشده بنابراین تاریخ روز عاشورا در ۱۱ سپتامبر است نه۱۰ سپتامبر.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند