چهره یک مرد بدون آن که مطلع باشد مورد استفاده قرار گرفته است. نکته عجیب‌تر در مورد این مرد این است که چهره این مرد در شرایطی استفاده شده است که او حتی سیگار نیز نمی‌کشیده است چه برسد به این که بخواهد به خاطرسیگار کشیدن به این مشکل مبتلا شود.

رودریگز که در شهر ویلتا در کلمبیا زندگی می‌کند، در سال ۲۰۰۵ توسط انستیتوی ملی سرطان در کلمبیا تشخیص سرطان شد. طبق گزارش‌ها، این عکس از وی هنگام معاینه شیمی درمانی، گرفته شده است. وی به رسانه‌های محلی گفت: "بعضی از پرستاران نزد من آمدند و گفتند مایلند از من این عکس را بگیرند. "

او توضیح داد که چگونه پس از نمایش عکس هایش روی بسته‌های سیگار انگشت نما و افسرده شده است. همسایگان و هم محلی هایش اکنون او را "مرد روی سیگار" خطاب می‌کنند. شورای ایالتی رسیدگی به جرائم در کلمبیا در ژوئن سال ۲۰۱۸ حکم داد که وزارت بهداشت و انستیتوی سرطان "به حسن نیت" رودریگز حمله کرده است. درواقع، چون این پیرمرد سواد ندارد و خانواده وی نیز در کنارش نبوده اند، در نتیجه بدون آن که مطلع باشد کاغذ‌هایی را امضا کرده است که به دیگران اجازه سوء استفاده از چهره اش را می‌داده است.

درواقع وزارت بهداشت کلمبیا سندی را ارائه داد که گفته می‌شود رودریگز در آن استفاده از تصویر خود را برای کمپین تحت عنوان "هشدار‌های سلامتی (سرطان دهان) " مجاز کرده است، اما خود رودریگز ادعا می‌کند که نمی‌دانسته چه چیزی را امضا می‌کند. رودریگز با توضیح اینکه نمی‌تواند بخواند، گفت: "آن‌ها از من خواستند که کاغذ‌هایی را از پرونده پزشکی خودم امضا کنم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند