به گزارش سی. ان. ان، جو جانسون مسائل خانوادگی را علت استعفایش خوانده و گفت که میان «وفاداری به خانواده و منافع ملی» دچار تضاد شده و کناره‌گیری می‌کند.

او اعلام کرد: افتخار داشتم که ۹ سال نماینده منطقه اورپینگتون باشم و در دوره سه نخست وزیر، در مقام وزارت خدمت کردم. در هفته‌های اخیر میان وفاداری به خانواده و منافع ملی دچار تضاد شدم. این یک تنش غیرقابل‌حل است. زمان آن است که دیگران به جای من به عنوان وزیر و نماینده خدمت کنند.

جو جانسون به عنوان وزیر «دانشگاه‌ها، علوم، تحقیقات و نوآوری» فعالیت می‌کرد. بی. بی. سی نوشت که وی در همه‌پرسی سال ۲۰۱۶ به ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا رای داد.

جو جانسون سال گذشته در اعتراض به توافق پیشنهاد «ترزا می» نخست وزیر سابق در مورد خروج از اتحادیه اروپا استعفا داد اما پس از آنکه برادرش به نخست وزیری رسید بار دیگر به حزب حاکم محافظه‌کار پیوست و وزیر شد.

این در حالی است که بوریس جانسون حامی خروج و حتی برگزیت بدون توافق است. این موضوع در روزهای اخیر به چالش نفسگیری میان وی و مجلس عوام منجر شده است.

نخست وزیر انگلیس هفته گذشته موافقت ملکه را برای تعلیق سه هفته‌ای پارلمان گرفت. او تلاش کرده تا زمینه را برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا فراهم کند. اما نمایندگان مجلس عوام انگلیس چهارشنبه شب با ۳۲۷ رای مقابل ۲۹۹ رای، به طرحی برای ممنوع کردن خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند.

نمایندگان مجلس عوام انگلیس همچنین به درخواست نخست وزیر این کشور برای برگزاری پیش از موعد انتخابات سراسری رای منفی دادند.

جانسون اصرار دارد که انگلیس  چه با توافق و چه بدون توافق باید در تاریخ ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شود. او وعده داده است هرگز تاریخ برگزیت را به بعد از ۳۱ اکتبر (نهم آبان)   موکول نمی‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند