کمتر از دو هفته به انتخابات پارلمانی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین نمانده است که رسانه‌های رژیم صهیونیستی از سفر نخست‌وزیر این رژیم طی روزهای آینده به روسیه خبر می‌دهند.

این رسانه‌ها چهارشنبه (۱۳ شهریور) به نقل از دفتر نخست‌وزیری رژیم اشغالگر قدس گزارش دادند که «بنیامین نتانیاهو» قصد دارد روزهای آینده به مسکو سفر کرده و با «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه دیدار و گفت‌وگو کند.

دفتر نتانیاهو در مورد این سفر و اینکه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با این سفر به دنبال چه چیزی است، توضیحاتی نداده است. با این حال، دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده که نتانیاهو قصد دارد فردا (پنجشنبه) به لندن رفته و با «بوریس جانسون»، همتای انگلیس خود و «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا دیدار و گفت‌وگو کند.

قرار است دور جدید انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی (کِنسِت) هفدهم سپتامبر (۲۶ شهریور) برگزار شود. تصمیم به برگزاری مجدد این انتخابات بعد از آن گرفته شد که نتانیاهو برای اولین بار در تاریخ انتخابات پارلمانی سرزمین‌های اشغالی فلسطین، پس از انتخابات گذشته (فرودین ماه) نتوانست نظر سایر احزاب و ائتلاف‌های انتخاباتی را برای تشکیل کابینه جلب کند.

پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) ششم تیر بعد از ناکامی نتانیاهو در تشکیل کابینه و پایان ضرب‌الاجل تعیین شده برای او، رأی به انحلال خود داد و خواستار برگزاری مجدد انتخابات شد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در آن مقطع نیز، درست چند روز مانده به انتخابات پارلمانی به روسیه رفت و رئیس جمهوری این کشور، جسد «ذکریا بومیل»، نظامی کشته شده در لبنان را به وی تحویل داد.

رسانه‌ها در تحلیل این اقدام مسکو نوشتند که بنیامین نتانیاهو برای افزایش محبوبیت خود در بین افکار عمومی رژیم صهیونیستی و به تبع آن افزایش آرای حزب خود در انتخابات مذکور چنین درخواستی را از پوتین داشته است و تحویل جسد نظامی نام‌برده بعد از ۳۷ سال چیزی جز نمایش تبلیغاتی نتانیاهو نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند