رحمان باقریان، به‌ بهانه‌ پخش مجدد سریال «مختارنامه» در گفت‌وگویی با آی‌فیلم شرکت کرد و درباره همکاری با داود میرباقری گفت: آشنایی من با داود میرباقری بزرگ‌ترین سعادت و افتخاری بود که نصیب من شد. من با ایشان از سریال «گر­گ­‌ها» آشنا شدم تا سریال «مختارنامه» که مجدداً این افتخار نصیبم شد و همکاری ما برای سال‌های زیادی شکل گرفت و بسیار خرسند و خوشبختم که در یک کار ماندگار حضور داشتم.

باقریان درباره اینکه می‌گوید زربی تنها کسی است که در کتاب «مختارنامه» نامش آمده و سندیت دارد، درباره این شخصیت افزود: این نقش بدون اسلحه و جنگجویی، یک عاشق اهل بیت (ع) است که به دیار مختار کوچ می‌­کند و در آنجا خدمتگزار مختار می­‌شود و رابطه حسنه‌ای میانشان ایجاد می­‌شود. این شخصیت اصالتاً لر است و در لفظ لری به طلا، زر می­‌گویند و زربی کنایه از زر بودن یا طلا بودن است.

او درباره سکانسی که منجر به شهادت زربی شد، توضیح داد: سه یا چهار سکانسی که برای من خیلی ارزشمند بود مربوط به بخشی بود که زربی و رستم برای پیدا کردن شمر با هم همسفر می‌شوند. بگو مگوهایی که بین آن دو ایجاد می‌شود برای من خیلی جذاب بود. در این سکانس با آقای اکبر زارع همبازی بودم و با راهنمایی‌های آقای میرباقری تلاش کردیم تا سکانس‌ها به خواسته ایشان نزدیک شود.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند