شش فینالیست رقابت بوکر ۲۰۱۹ معرفی شدند. در این فهرست الیف شافاک نویسنده ترکیه با رمان «۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب» و مارگارت آتوود کانادایی با ادامه داستان «سرگذشت ندیمه» که با عنوان «وصیت‌ها» منتشر می‌شود، از جمله این فینالیست‌ها هستند.

«اردک‌ها، نیوبری پورت» نوشته لوسی المان، «دختر، زن، دیگر» نوشته برناردین اواریستو، «کیشوت» نوشته سلمان رشدی و «ارکستری از اقلیت‌ها» نوشته چیگوزی اوبیاما دیگر فینالیست‌های رقابت امسال هستند.

امسال ۴ تن از نویسندگان راه یافته به فهرست ۶ نفره نهایی را نویسندگان زن تشکیل داده‌ائد.

پیتر فلورانس رئیس هیأت داوران از رقابت امسال به عنوان فوق العاده‌ترین سال برای شرکت‌کنندگان یاد کرد و گفت طیف متنوعی از سلیقه‌ها به این رقابت راه یافته‌اند.

این جایزه از سال ۱۹۶۹ کار خود را شروع کرده و بر روی هر نویسنده از هر ملیتی که به زبان انگلیسی بنویسد و اثرش در بریتانیا یا ایرلند منتشر شده باشد، گشوده است.

در «وصیت‌ها» مارگارت آتوود به ادامه «سرگذشت ندیمه» پرداخته است. این کتاب که هفته آینده منتشر می‌شود، ۱۵ سال پس از اتمام داستان «سرگذشت ندیمه» را دنبال می‌کند.

برنده بوکر امسال ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) معرفی می‌شود. سال پیش «شیرفروش» نوشته آنا برنز موفق به کسب این جایزه ۵۰ هزار پوندی شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند