به گزارش شبکه روسیا الیوم، نتانیاهو روز سه شنبه در جلسه هفتگی کابینه رژیم صهیونیستی گفت: از سخنان وزیر خارجه بحرین و وزیرمشاور در امور خارجی امارات درباره محکومیت حمله حزب الله استقبال می کنیم.

وی اضافه کرد: این دو کشور، ناتوانی دولت لبنان را درجلوگیری از عملیات حزب الله برعلیه اسرائیل محکوم کردند.

نتانیاهو افزود: این موضوعی عجیب و خیالی است ولی نشانه یک تغییر ریشه ای و بنیادین در خاورمیانه به شمار می رود.

وی مدعی شد که جهان عرب هم به این نتیجه رسیده است که ایران نه تنها اسرائیل بلکه همه منطقه را تهدید می کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از دیگر کشورها نیز خواست که با آنچه وی تجاوز ایران و نمایندگانش نامید مقابله کنند.

پیش از این نیز "یسرائیل کاتس" وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، این اظهارات مسئولان بحرین و امارات را در چارچوب روابط و تماس های محرمانه این رژیم با بحرین و امارات توصیف کرده بود.

وزیر مشاور در امور خارجی امارات روز دوشنبه در واکنش به تحولات اخیر لبنان به ویژه پاسخ حزب الله به اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست ها، گفت که تصمیم در مورد صلح و جنگ باید توسط دولت لبنان و بر اساس منافع ملی این کشور انجام شود.

"انور قرقاش" در توئیتی نوشت : تصمیم در مورد صلح و جنگ می بایست توسط دولت لبنان بر اساس منافع ملی این کشور انجام شود زیرا لبنان و لبنانی ها همواره از تصمیمات انفرادی و پیامدهای حاصل از آن رنج برده اند.  

برخی کاربران فضای مجازی این واکنش را تلاش برای رودر رو قراردادن دولت و حزب الله لبنان ارزیابی و آن را محکوم کردند.

موضع دولت امارات یک روز پس از آن بیان می شود که وزیر خارجه بحرین از حمله تلافی جویانه حزب الله علیه ارتش رژیم صهیونیستی انتقاد و دولت لبنان را متهم کرد که تماشاچی دامن زدن به تنش در مرزهای خویش است.

 خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه در حساب توئیتری خود نوشت: قانون بین‌الملل حمله یک کشور به کشوری دیگر را ممنوع کرده است.

وی افزود: تماشاچی بودن یک کشور در قبال نبردهایی که در مرزهایش جریان دارد و ملت آن با خطر روبه رو هستند، سستی بزرگی در قبال مسئولیت‌هایش به شمار می‌رود.

این مواضع در حالی است که وزیر بحرینی حمله تجاوزکارانه پهپادهای رژیم صهیونیستی به مناطقی در لبنان و عراق را نوعی دفاع از خود ارزیابی کرده بود.

توئیت خالد آل خلیفه با موج خشمگینانه گسترده کاربران شبکه اجتماعی توئیتر مواجه شد و در همین رابطه یکی از کاربران نوشت: ما در این لحظات دردناک نمی دانیم به تو یا خانواده و عشیره ات در رژیم صهیونیستی تسلیت بگوییم زیرا می دانیم حمله حزب الله به اسراییل برای تو فاجعه سنگین و مصیبت بزرگی است.

حزب الله لبنان عصر روز یکشنبه اعلام کرد که یک خودروی ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال فلسطین اشغالی در پاسخ به حمله این رژیم در سوریه و شهادت دو نیروی مقاومت هدف قرار داده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند