مقامات آمریکایی روز سه شنبه اعلام کردند یک پسر ۱۴ ساله پنج عضو خانواده خود را در آلاباما به ضرب گلوله کشت و سپس پلیس را از این جنایت مطلع کرد. خبرگزاری رویترز گزارش داد این تازه‌ترین جنایت با استفاده از اسلحه در آمریکا است.

سخنگوی اداره پلیس منطقه لایم استون به رسانه‌ها اعلام کرد این تیراندازی دوشنبه شب در شهر الکمونت روی داد. پلیس اعلام کرد پنج نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. سه نفر در دم و دو تن در بیمارستان جان باختند.

پلیس در توئیتر اعلام کرد: "فرد تماس گیرنده که ۱۴ سال داشت به تیراندازی به سوی هر پنج عضو خانواده خود در محل اقامتشان اعتراف کرد." مشخص نیست که این نوجوان اسلحه را از کجا به دست آورده است.

این جنایت در پی یک رشته تیراندازی‌ها در آمریکا از جمله حادثه اوایل هفته در تگزاس که هفت کشته و ۲۲ زخمی برجای گذاشت، روی داده است. ماه گذشته، یک فرد مسلح ۲۲ نفر را در ال پاسو در تگزاس کشت و ۲۴ تن دیگر را زخمی کرد. یک مهاجم دیگر ۹ نفر را در دیتون در اوهایو کشت و ۲۷ تن را زخمی کرد.

در بحبوحه بحث‌های مجدد درباره کنترل سلاح، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به تازگی ادعا کرد بررسی سوابق خریداران اسلحه از خشونت‌های اخیر جلوگیری نمی‌کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند