حجت الاسلام حسین سبحانی نیا نماینده ادوار مجلس و فعال سیاسی اصولگرا، با اشاره به تحرکات گاه و بیگاه محمود احمدی نژاد و تعبیر انتخاباتی بودن این تحرکات در محافل سیاسی، به خبرآنلاین گفت: احمدی نژاد حاضر است با بکارگرفتن هر ابزاری خود را در صدر خبرها قرار دهد. این اقدام از سوی شخصیتی که برای خود منزلت و جایگاهی در جامعه قائل است غیر قابل باور بود اما واقع امر این است که بعضی افراد گاهی گرفتار یکسری منیت‌ها و خودباوری هایی می شوند که سعی می کنند به هر وسیله ای مطرح باشند.

احمدی نژاد دچار مریضی منیت است

وی با تاکید بر اینکه این افراد برای قرار گرفتن در صدر اخبار رسانه‌ها و ماندن بر سر زبان‌ها دست به رفتارهای عجیب می‌زنند افزود: بعضی افراد دچار این نوع گرفتاری و مریضی هستند که من فکر می کنم آقای احمدی‌نژاد هم دچار چنین منیت و خودباوری شده و به دنبال این است که از هر طریق ممکن مطرح بماند حال اینکه این مطرح بودن در جامعه به خوبی یا بدی باشد چندان برای او اهمیتی ندارد.

احمدی نژاد می خواهد طرفداران بی قید مایکل جکسون را تحت تاثیر قرار دهد

سبحانی‌نیا با بیان اینکه اقدامات احمدی نژاد از منظری سیاسی نیز قابل تفسیر است، ادامه داد: به نظر می رسد احمدی‌نژاد با رفتارهای پوپولیستی و مردم فریبانه به دنبال آن است تا در انتخابات آینده گروهی را تحت تاثیر قرار دهد، البته مخاطب چنین شعارهای افراد بی‌تفاوت و بی قیدی هستند که مایکل جکسون را الگوی خود می دانند؛ احمدی‌نژاد با نیم‌نگاهی به این گروه در تلاش است تا آنها را به سمت خود جلب کند تا در صورت ارائه لیست یا کاندیدا شدن بتواند بدنه رایی برای خود ایجاد کند.

 

نوشتن نامه به ترامپ در شان رئیس جمهور ۸ ساله این نظام است؟

وی با یادآوری ارسال نامه احمدی‌نژاد به ترامپ، گفت: احمدی‌نژاد با تفکر جذب آرا اقدام به رفتارهایی همچون نوشتن نامه به ترامپ یا تبریک تولد مایکل جکسون می‌کند اما این رفتارها در شان فردی که ۸ سال رئیس جمهور کشور انقلابی بوده و برای این انقلاب بیش از ۲۰۰ هزار شهید داده شده و با وجود این همه مشکلات نیست و نباید خارج از چارچوب ارزش‌های انقلابی عمل کند.

وی با یادآوری شعار عدالت خواهی احمدی نژاد تصریح کرد: احمدی نژاد در دور اول ریاست جمهوری خود با طرح چنین شعارهایی وارد عرصه و موفق به کسب رای شد اما عملکرد او نشان داد که چندان به این شعارها اعتقادی نداشته که اگر داشت از مسیر اصلی منحرف نمی شد.

ترامپ و مایکل جکسون برای احمدی نژاد وسیله هستند

سبحانی‌نیا با تاکید بر اینکه نگاه احمدی نژاد این است که هدف وسیله را توجیه می کند، ادامه داد: هدف او مطرح بودن است و مایکل جکسون و ترامپ یا هر چیز دیگری برای او وسیله هستند.

وی درباره نگرانی‌ها در زمینه بروز پوپولیسم و موفقیت این نگاه‌ها در انتخابات آینده، گفت: اگرچه نگرانی در این زمینه وجود دارد و اینکه شگردهای عوام‌فریبانه همچنان بر قشری از مردم تاثیرگذار است ولی با توجه به تجربه مردم در چندین سال اخیر و عوارض چنین انتخاب هایی و با در نظر گرفتن اینکه تبعات این رفتارها را درک کرده اند می شود امیدوار بود که با بررسی و دقت نظر بیشتر به این مسائل ورود کنند، در عین حال باید هشیار باشند و آگاهانه برخورد کنند.

شورای نگهبان هوشیار باشد گرفتار پوپولیسم نشویم

نماینده ادوار مجلس تاکید کرد: از طرفی دستگاه‌های مسئول اعم از شورای نگهبان و مجموعه های دیگر هم باید در این قضیه هشیارانه برخورد کنند که جامعه انقلابی ما در آینده گرفتار پوپولیسم نشود.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند