کاظم غریب آبادی، افزود: شهردار تهران در این سفر، ابتدا در اجلاس یونیدو با عنوان «پلی برای شهرها و ایجاد ارتباط میان شهرها از طریق فناوری‌های نسل جدید» که در مقر سازمان ملل در وین برگزار می‌شود، حاضر خواهد شد. حناچی در این اجلاس در پنل تخصصی و میزگرد شهرداران، سخنرانی خواهد کرد.

نماینده دائم کشورمان همچنین اعلام کرد که حناچی در این سفر، ملاقاتی با مدیرکل یونیدو نیز خواهد داشت و طی این ملاقات، تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری تهران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در زمینه فناوری‌های نوین شهری نیز به امضاء خواهد رسید. ملاقات شهردار با برخی همتایان خود از کشورهای دیگر و ملاقات های تخصصی اعضای هیأت با بخش های مختلف یونیدو نیز در دستورکار این هیات قرار دارد.

اجلاس یونیدو تا به امروز به صورت عمومی در سه دوره برگزار شده و برای شرکت در دوره‌های پیشین این اجلاس نیز از شهرداران وقت پایتخت دعوت به عمل آمد که هیچ یک موفق به حضور در آن نشدند. امسال با توجه به تجدید دعوت، شهردار تهران با هدف توسعه مناسبات دوجانبه و بهره برداری از ظرفیت های یونیدو و معرفی ظرفیت‌های شهر تهران، این دعوت را پذیرفت.

علاوه بر شرکت در اجلاس و ملاقات با مدیرکل یونیدو، شهردار تهران بر اساس دعوتی که از سوی شهردار وین صورت گرفته است، با وی و برخی مسؤولان محلی شهر وین نیز دیدار خواهد داشت. هم‌چنین، در این سفر حناچی بازدیدهایی را از مهم‌ترین پروژه های مدیریت شهری وین در حوزه شهر هوشمند، مدیریت پسماند، سیستم‌های امداد و نجات و آتش نشانی شهر و سیستم های حمل و نقل عمومی وین انجام خواهد داد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند