بیژن نوباوه سیاستمدار اصولگرا و نماینده دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات آینده گفت: با تشکیل شورای وحدت مشخص شد که اصولگرایان به دنبال یک اتحاد و اجماع منطقی هستند، اما از طرفی بحث ضرورت حضور نیروهای جوان عملگرا، معتقد و متدین بحثی است که همه گروه‌های اصولگرا به آن رسیده‌اند. اصول‌گرایان باید از نگاه سنتی به انتخابات بیرون بیایند و اجازه و میدان را به نیروهای جوان بدهند که در کنار برخی از باتجربه‌ها در عرصه انتخابات حضور بیابند.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به دعوت قالیباف از نیروهای جوان برای حضور در انتخابات آن را یک ضرورت برای کشور دانست و گفت: اینکه اصول‌گرایان می‌خواهند یک وحدت کامل و منطقی با یکدیگر داشته باشند کار مثبتی است، اما گروه‌های مختلف اصولگرا با هر نامی که وارد می‌شوند باید در نهایت به این نتیجه برسند که نیروهای کار گرای متدین را انتخاب کنند.

با هر سلیقه و نگاه باید نیروی‌های توانمند و عمل‌گرا انتخاب شوند

وی با عنوان اینکه اساس و ذات مجلس نظارت بر دستگاه‌های اجرایی است، افزود: فارغ از نگاه سیاسی و اینکه مجلس فعلی چقدر اصولگرا و یا اصلاح‌طلب است، باید نگاه کاریزماتیک اسلامی به آن داشت، به این ترتیب که ببینیم چقدر نیروهای حاضر در آن کارگرا و کاربلد هستند و چقدر از حقوق ملت دفاع می‌کنند.

نوباوه ادامه داد: باید دید مجلس چقدر نظارت که وظیفه مهم و اصلی‌ آن است را درست انجام داده‌ و وقتی این موضوع را زیر ذره‌بین قرار بدهیم بحث خیلی فراتر از معمول می‌شود و به این نتیجه می‌رسیم که باید تصمیمات جدید گرفته شود و مردم را به سمت انتخاب نیروهای خوب هدایت کنیم‌. با هر سلیقه و نگاه باید نیروی‌های توانمند و افرادی که به وظایف کار نمایندگی به خوبی عمل می‌کنند، انتخاب شوند.

اصلاح‌طلبان شکست بزرگی خورده‌اند و مردم از آنها گریزانند

بیژن نوباوه با عنوان اینکه وضعیت اصلاح‌طلبان خوب نیست، شکست بزرگی را متحمل شده‌ و مردم از آنها گریزانند، گفت: اصولگرایان هم به شرطی موفق می‌شوند که نگاه منطقی مبتنی بر خواست مردم را اعمال کنند نه آن نگاه سنتی که به خواسته‌های ۵۰، ۶۰ یا ۷۰ درصد مردم توجه می‌کند. اصولگرایان باید به ۱۰۰درصد مردم توجه و نیاز روز جامعه را دریابند که این امر هم جز با جوانگرایی محقق نمی‌شود.

نماینده دور هشتم و نهم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه تنها کسی که در نظام ما، شعار و عمل را با هم اجرا می‌کند مقام معظم رهبری است، گفت: نگاه کنید در رهبری نمایندگان خودشان از ائمه جمعه گرفته تا نمایندگان رهبری در دانشگاه‌ها، سازمان تبلیغات و دیگر جایگاه‌ها چطور به سمت نیروهای جوان رفته‌اند.  نیروهای جوان می‌توانند انرژی و تعهد بیشتری داشته باشند از طرفی نیز نسبت به گروه‌ها و جریان‌های سیاسی وابستگی کمتر و وارستگی بیشتری دارند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به دعوت قالیباف از جوان‌ها آن را کار خوبی دانست و گفت: وحدت‌گرایان اصولگرا نیز اگر بخواهند با یک فرصت و حرف‌های جدید وارد میدان شوند باید چنین سیاست جوان‌گرایی را اجرا کنند.

چه اشکالی دارد که فرزندان با لیاقت مسئولان هم انتخاب شوند

بیژن نوباوه در پاسخ به اینکه نگرانی در مورد جوانگرایی ورود آقازاده‌ها به لیست‌ها است، گفت: اگر ما صرفا به لیاقت و صلاحیت‌ها نگاه کنیم چه اشکالی دارد که فرزندان مسئولان نیز انتخاب شوند؟ آن فرد گناهی نکرده که پدرش مسئولیت دارد. اما اگر این موضوع اینگونه مطرح شود که صرف اینکه فردی چون فرزند فلان شخص است باید وارده مجلس شود، غلط است.

نوباوه با اشاره به سیستم حزبی دیگر کشورها، گفت: در کشورهایی که احزاب فعال هستند صلاحیت‌ها در درون احزاب آزموده می‌شود و به منصه ثبوت می‌رسد و در آنجا مشخص می‌شود که فرد کاریزماتیک و یا اینکه کار بلد هست یا نه.  اما در کشور ما چون سیستم حزبی نداریم و امتحان و آزمایشی بر روی افراد نکرده‌ایم صلاحیت فرد همواره برای ما امری مجهول است.

وی با بیان اینکه ورود فرزندان مسئولان در جایگاه‌های مختلف به شرط اینکه صلاحیت داشته باشند هیچ اشکالی ندارد و در دنیا امری عادی است، گفت: پدیده آقازادگی را به افرادی اطلاق می‌کنند که رانت‌خوار و دزد هستند و از بیت‌المال استفاده نامشروع انجام می‌دهند. چه کسی به آقازاده‌های با سواد، تحصیل کرده و اندیشمند اعتراض کرده است؟! اما اگر پسر فلان آیت الله هم اشتباهی کرده مردم به آن ایراد گرفته‌اند.

سر لیست اصلاح‌طلبان فقط تا نفر ششم لیست را می‌شناخت

بیژن نوباوه ادامه داد: اینکه در لیست‌ها افراد با رانت‌های مختلف وارد نشوند بسیار مهم است. اگر نگاه رانتی و سهمیه‌ای داشته باشیم و یک شرکت سهامی در مجلس درست کنیم، بدبختی ما به شکلی دیگر ظهور پیدا می‌کند.

وی با عنوان اینکه پدیده اصواگرایی و اصلاح‌طلبی را به شکلی که عنوان می شود قبول ندارد و در  عمل هم نشان داده است، گفت: وقتی با فرد بالای لیست امید که نمی‌خواهم اکنون اسم آن را بیاورم اما قبلا آورده‌ام، صحبت می‌کنیم و او می‌گوید من فقط شش نفر اول لیست را می‌شناسم یعنی بدترین اتفاق ممکن و با این حرف جز عقب مانده‌ترین کشورها می‌شویم. 

ایراد به نظارت استصوابی خدعه اصلاح‌طلبان است

نوباوه در پاسخ به اینکه اصلاح‌طلبان علت موفق نبودنشان را رد شدن نیروهای توانمند خود توسط نظارت استصوابی می‌دانند، گفت: این یک خدعه است، خدعه فرار از مسئولیت توسط اصلاح‌طلبان؛ چون آنها توانسته‌اند باصلاحیت‌ترین افرادشان را  به مجلس بفرستند.

وی با عنوان اینکه افرادی که منتسب به جریان اصلاح‌طلبی در مجلس هستند به طور کل منافع ملی را نمی‌شناسند، افزود: آدمی که کتک و زمین می‌خورد به زمین و زمان بد می‌گوید. اصلاح‌طلبان هم اینگونه هستند.

آخوندی مجلس را تحقیر کرد

نماینده پیشین تهران با اشاره به قدرت نمایندگان مجلس حتی در استیضاح رئیس‌جمهور گفت: وقتی نماینده‌ای که حداقل‌ها را رعایت نمی‌کند و وزیری را که خودش ادعا می‌کند  در شش سال دوره وزارتش حتی یک سانتی متر خانه نساخته استیضاح نمی‌کند تا زمانی که خودش استعفا می‌دهد،  مجلس را تحقیر می‌کند. آیا این مجلس برای اینکه بتواند حق مردم را حفظ کند قابل اعتماد است؟ فرقی نمی‌کند جامعه آنها اصلاح‌طلب یا اصولگرا باشد، باید پاسخگو باشد .

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند