سفیر چین در اوکراین به اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره دست داشتن پکن در «سرقت از فناوری‌های دیگر کشورها» واکنش نشان داده است.

به نوشته شبکه «راشا تودی»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در جریان سفر اخیر خود به اوکراین با تکرار مواضع ضد چینی مقام‌های واشنگتن، مدعی شد که چین در اقداماتی از قبیل سرقت از فناوری‌های دیگر کشورها دست داشته است.

جان بولتون همچنین ادعا کرد که جدیدترین جنگنده ساخت چین، بسیار به جنگنده اف 35 آمریکا شباهت دارد. این مقام ارشد دولت دونالد ترامپ البته اشاره‌ای به نام این جنگنده چینی که مدعی شباهت آن با جنگنده اف 35 شده، نکرده بود.

«دو وی» سفیر چین در اوکراین در یک نشست خبری در رد این سخنان مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: «اظهارات آقای بولتون درباره دزدی ادعایی چین از فناوری دیگر کشورها، اتهام‌زنی محض هستند».

این اولین باری نیست که مقام‌های آمریکایی به چین درباره سرقت فناوری از دیگر کشورها به ویژه آمریکا اتهام می‌زنند.

روزنامه وال استریت ژورنال پنجشنبه هفته گذشته گزارش داد، دادستان‌های آمریکایی یک تحقیق تازه علیه «هواوی» غول فناوری چینی به اتهام اقداماتی از قبیل سرقت از فناوری از افراد و شرکت‌ها آغاز کرده‌اند.

شرکت هواوی که پیش از این بارها با فشارها و تهدیدهای آمریکا مواجه بوده است، هر گونه دست داشتن در سرقت فناوری را رد کرده و این موضعگیری‌های واشنگتن را اتهام‌ها با مقاصد سیاسی خوانده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند