سرهنگ مرتضی بزی سرپرست پلیس فتا استان سیستان وبلوچستان  در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: باتوجه به وارد شدن به روز‌های پایانی تابستان دغدغه هموطنان برای تهیه بلیط و تور‌های مسافرتی در حال افزایش است.

او افزود: شرکت‌های گردشگری در حال تبلیغات وسیع و گسترده برای تور‌های مسافرتی هستند و متأسفانه افراد سودجو نیز از این موقعیت استفاده کرده و به طرق مختلف اقدام به کلاهبرداری از هموطنان می‌کنند.

این مقام انتظامی بیان کرد: یکی از ترفند‌های کلاهبرداران در این زمینه هدایت هموطنان به سایت‌های جعلی برای خرید بلیط هواپیما، اتوبوس، قطار و ... است که برای خرید بلیط، به صورت اینترنتی نیاز است کاربران اطلاعات حساب بانکی خود را وارد سیستم نمایند و کلاهبرداران از این فرصت سوءاستفاده کرده و با راه‌اندازی سایت‌های جعلی، ولی شبیه به سایت‌های اصلی (فیشینگ (phishing)) اقدام به سرقت اطلاعات افراد، برای سوء‌استفاده‌های مالی و برداشت از حساب هموطنان می‌کنند.

او  در ادامه گفت: یکی دیگر از ترفند‌های کلاهبرداران در این زمینه، فروش بسته‌ها و تور‌های مسافرتی با قیمتی بسیار پایین از طریق تبلیغات اینترنتی است. در اینگونه از تبلیغات کلاهبرداران با تبلیغات وسوسه انگیز افراد را ترغیب به خرید تور‌های مسافرتی از آن طریق می‌نمایند.متأسفانه شاهد این موضوع هستیم که پس از واریز وجه به حساب فرد کلاهبردار، دیگر پاسخگوی تماس ها‌ی تلفنی هموطنان نیست.

سرهنگ بزی بیان کرد: از همین رو به هموطنانی که قصد مسافرت در روز‌های پیش رو را دارند توصیه می‌کنیم تا برای خرید بلیط سفر، ثبت نام تور‌های مسافرتی و ... حتماً از طریق سایت‌های معتبر اقدام نمایند.

سرپرست پلیس فتا سیستان و بلوچستان گفت: هموطنان در صورت مواجه با موارد مشکوک می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند