«فریبا گودرزی» گفت: از امروز جمعه تا یکشنبه هفته آینده در گیلان، اردبیل، مازندران ، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارندگی رخ می دهد و این بارش ها از فردا شنبه با شدت و گستره بیشتری مراکز کشور را در بر می گیرد.

وی اظهار کرد: شدت بارش ها فردا در گیلان و غرب مازندران است که آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها را برای این مناطق پیش بینی کرده ایم.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: علاوه بر مناطق یادشده در روز شنبه ارتفاعات استان های سمنان، گلستان و خراسان شمالی بارش های پراکنده و احتمالا رعد و برق را دارند اما سایر مناطق کشور تا روز سه شنبه‌ آینده جوی پایدار را تجربه می کنند.

وی گفت: در روزهای شنبه و یکشنبه هوای سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور بسیار خنک می شود به گونه ای که ۳ تا ۶ درجه کاهش دما را برای این مناطق پیش بینی می کنیم. این کاهش دما برای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز روز یکشنبه رخ می دهد.

گودرزی افزود: از امروز تا روز یکشنبه سواحل دریای خزر به ویژه سواحل گیلان مواج و متلاطم است؛ سه روز آینده وزش بادهای شدید در نوار شرقی ادامه دارد بطوریکه این وزش بادهای شدید در منطقه زابل و شرق کرمان موجب ایجاد گرد و خاک محلی و کاهش کیفیت هوا می شود.

وی در مورد شرایط آسمان پایتخت نیز گفت: آسمان تهران امروز کمی تا نیمی ابری است و گاهی در طول روز با وزش ملایم باد همراه است؛ کمینه دمای تهران امروز صبح ۲۲ درجه سانتی گراد بود و بیشنبه دمای پایتخت امروز به ۳۳ درجه سانتی گراد می رسد و این هوای خنک تا چند روز آینده در تهران ادامه دارد.

گودرزی در مورد گرم ترین و سردترین مراکز استان ها نیز یادآور شد: سردترین مراکز کشور امروز شهرکرد و همدان با ۱۱ درجه سانتی گراد بودند و گرم‌ترین مرکز استان کشور دیروز اهواز با ۴۸ درجه سانتی گراد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند