عادل آذر در جلسه شورای اداری خراسان رضوی افزود: نظارت با رویکرد پیشگیرانه و نظارت مقتدرانه در دستور کار این دیوان است و  در خصوص پیشگیری نیز باید به مدیران آموزش لازم ارائه شود.

وی به آسیب شناسی دراین حوزه پرداخت و ادامه داد: در خصوص قوانین، مشکلی وجود ندارد اما برخی برداشت های ناقص مشکلاتی را برای مدیران ایجاد می کند لذا  آموزش حقوق مالی برای مدیران ارائه شده است و از زمانی که دوره های آموزشی راه افتاده کاهش چشمگیری در این نوع تخلفات را شاهد بودیم.

رئیس دیوان محاسبات کشور با رد این موضوع که دیوان محاسبات تنها در حوزه تخلفات مسئولان دولتی ورود می کند گفت: ۹۸ درصد بودجه کشور در اختیار دستگاه های اجرایی و دولت است اما این دیوان به تخلفات سایر بخش ها به جز دولت نیز رسیدگی دارد.

آذر افزود: وظیفه قانونی ما پاسداری از بیت المال است اما بیت المال فقط مفهوم فیزیکی ندارد بلکه بخش اصلی بیت المال منابع و سرمایه انسانی است.

وی ادامه داد: بخش مهمی از سرمایه های انسانی، مسئولان دستگاه های اجرایی هستند که به دنبال ایجاد توسعه در کشورند و این دیوان نیز حفاظت از آنها به عنوان سرمایه انسانی کشور را وظیفه قانونی خود می داند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند