یکی از مقامات ارشد دولت واشنگتن به روزنامه پلیتیکو گفت: حدود ۲۵۰ میلیون دلار بودجه اختصاص  یافته در خصوص ابتکار عمل کمک امنیتی، تسلیحاتی، آموزشی و تجهیزاتی و اطلاعاتی به اوکراین، مادامی که مقامات دولتی در حال بررسی این مساله هستند که این بودجه به نفع آمریکا است یا خیر، مسدود می‌باشد.

وی افزود: بر اساس گزارشات، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا می‌خواهد مطمئن شود دیگر کشورها نیز سهم عادلانه خود را برای این بودجه پرداخت می‌کنند.

در حالی که ترامپ وعده داده تا کمک‌های خارجی را که از نظرش اسراف هستند، قطع و دیگر کشورها را به افزایش سهمیه خود در این کمک‌های خارجی ترغیب می‌کند، این سیاست برای وی دوستانی در کنگره به وجود نیاورده و قانون‌گذاران درباره مسدود شدن این بودجه اوکراین بسیار ناراحت هستند؛ بودجه‌ای که مادامی که تحت بازبینی قرار دارد پرداخت نخواهد شد و در پایان سپتامبر منقضی می‌شود. آنها می‌گویند اوکراین برای مقابله با اقدامات تهاجمی روسیه به این بودجه آمریکا نیاز دارد.

ایوان هولاندر، سخنگوی کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفت: ما نگرانی‌های جدی‌ درباره مسدود شدن این بودجه‌های مهم اختصاص یافته داریم و از دولت می‌خواهیم تا درباره این‌که چرا مانع این منابع شده توضیح دهد.

این در حالی است که جیم اینهوف، رییس کمیته خدمات مسلحانه سنا خواستار بودجه بیشتر برای اوکراین شده و درخواست کرده تا پول مالیات‌دهندگان را برای حمایت از کمک دفاعی کشنده که اوکراین را به هدف سخت‌تری برای اقدامات تهاجمی ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه تبدیل می‌کند، اختصاص یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند