در همین خصوص نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ مونسان امتحان پس داده است و فضا برای رای اعتماد آن مثبت است.

عزت الله یوسفیان ملا درخصوص دستاوردهای علی اصغر مونسان در دو سال مدیریت سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: مونسان فردی امتحان پس داده است و فضا برای رای اعتماد او در مجلس مثبت است و تصور می کنم مشکلی نداشته باشد.
وی همچنین گفت:‌ مشکلات عدیده ای در بخش صنایع دستی داریم و در مازندران،‌گیلان و گلستان که مسئولیت مجمع نمایندگان آنها را بر عهده دارم نگران کمرنگ شدن صنایع دستی همچون حصیر بافی هستیم و برخی از صنایع چوبی هم در حال محو شدن است.
نماینده مردم آمل در مجلس یادآور شد:‌ امیدوار هستم که مونسان بسیاری از آثار و میراث فرهنگی در استانهای شمالی کشور را رونق داده و با ادامه مسئولیت به عنوان وزیر میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری فرهنگ بومی ما حیات دوباره بگیرد.
 

عملکرد خوب در حوزه میراث فرهنگی

حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز در گفت‌وگو با ایلنا، درباره معرفی علی‌اصغر مونسان از سوی رئیس‌جمهور به عنوان گزینه پیشنهادی برای وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آقای مونسان رأی می‌آورند. ایشان در گذشته در سازمان میراث فرهنگی بوده و معتقدم کارش را نسبت به دیگر سازمان‌ها که زیر نظر نهاد ریاست جمهوری هستند به خوبی می‌داند و تسلط دارد.

نماینده مردم رباط‌کریم ادامه داد:  میراث فرهنگی یک امر بسیار مهم است که باید هرچه زودتر احصا شود.

وی با بیان اینکه مونسان باید به محورهای مغفول‌مانده در سازمان میراث فرهنگی توجه بیشتری نشان دهد تا دوره وزارت خوبی داشته باشد، گفت: آقای مونسان باید بحث بوم‌گردی را تقویت کنند و آن را نشر دهد. او باید زمینه را آماده کند تا توریسم سالم به کشور ما بیاید.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اینکه کشور ما یک کشور غنی در میراث فرهنگی است، گفت: مونسان باید توجه بیشتری به شعرا، فقها، عرفا و فلاسفه داشته باشد زیرا کشور ما یک تاریخ چندین هزار ساله مقطوع دارد که باید به آن توجه کنیم.

وی ادامه داد: در دل این تاریخ، سنگ‌نوشته، کاروانسرا و بناهای تاریخی زیادی وجود دارد که ما باید آنها را حفظ و مرمت کنیم. هنوز بسیاری از میراث فرهنگی ما زیر زمین است که باید کاوش شود و یا بسیاری از بناهای تاریخی در حال از بین رفتن است که باید آنها را مرمت و نگهداری کنیم.

نوروزی ادامه داد: آقای مونسان باید بوم‌گردی را در روستاها و شهرها تقویت کند و معتقدم ایشان باید تلاش خود را روی این مسئله بگذارد که صنایع دستی ما مانند سنگ‌تراشی و عقیق‌تراشی و یا دوخت لباس‌های قدیمی و محلی را تقویت کنند زیرا با این کار هم اشتغال زیاد می‌شود و از طریقش می‌توانیم توریسم جذب کنیم.

وی گفت: آقای مونسان در حوزه میراث فرهنگی عملکرد خوبی داشته که فکر می‌کنم همین امر باعث شود که از سوی مجلس رأی بیاورد.

چرا گزینه مناسب؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای نیز گفت: آقای مونسان اقدامات خوبی را شروع کرده است. حال ممکن است وزیر نبوده اما در شرایط فعلی مناسب‌ترین گزینه و فرد است ایشان اقدامات خوبی را در میراث فرهنگی انجام داده است. ان‌شاالله مجلس هم کمک می‌کند که ایشان رأی بیاورد.

میرحمایت میرزاده افزود: دو سال از دولت گذشته است و دو سال دیگر به پایان کارش باقی مانده است. به نظر می‌رسد در این جایگاه باید کسی قرار گیرد که با صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و گردشگری آشنا باشد که معتقدم بهترین گزینه آقای مونسان است.

نماینده مردم گرمی خاطرنشان کرد: ممکن است فردی توانمند خارج از مجموعه دولت برای اداره این وزارتخانه وجود داشته باشد اما در این مقطع محدود و پایانی دولت تا بیاید خودش را با امور تطبیق دهد، ممکن است دیر شود بنابراین معرفی مونسان بهترین گزینه است.

وی ادامه داد: آقای مونسان اقدامات خوبی را شروع کرده است. حال ممکن است وزیر نبوده اما در شرایط فعلی مناسب‌ترین گزینه و فرد است ایشان اقدامات خوبی را در میراث فرهنگی انجام داده است.

مونسان رای می‌آورد

نماینده فسا گفت: مونسان از سوی مجلس برای تصدی وزارتخانه گردشگری رای می‌آورد.

محمدجواد جمالی نوبندگانی درباره معرفی علی اصغر مونسان از سوی رئیس‌جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: فکر می‌کنم آقای مونسان از سوی مجلس برای تصدی وزارتخانه گردشگری رای بیاورد.

نماینده مردم فسا خاطرنشان کرد: مونسان تجربه کار در زمینه گردشگری و صنایع دستی را دارد و وضعیت میدانی نشان می‌دهد ایشان تاکنون عملکرد خوبی داشته است.

وی تاکید کرد: ‌نظرات نمایندگان نیز همین است که ایشان رای خواهد آورد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند