سرهنگ گودرزی در توضیح خبر گفت: در ساعت ۱ بامداد چهارم شهریور ماه شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ از پیکر نیمه جان جوانی ۳۰ ساله غرق در خون که از ناحیه کتف دچار خونریزی شدید شده بود را  به کلانتری ۱۵۹ بی سیم اطلاع دادند.

وی افزود: بلافاصله مامورین کلانتری به محل اعلامی مراجعه کردند، ضمن تایید خبر اولیه سریعاً با اورژانس تهران تماس و پیکر نیمه جان جوان ناشناس جهت مداوا و اقدامات پزشکی به بیمارستان مهدیه اعزام می‌شود اما به علت شدت جراحت وارده متاسفانه فوت می‌کند.

با اعلام خبر فوت، کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل و تیم بررسی صحنه جرم و قاضی کشیک ویژه قتل، راهی بیمارستان شدند، در بررسی اولیه مشخص شد مقتول با شی نوک تیز ( چاقو ) از ناحیه کتف دچار جراحت شدید شده که همین جراحت باعث مرگ وی شده است.جسد با توجه به عدم شناسایی هویت مقتول و به منظور تعیین علت دقیق مرگ، به دستور بازپرس کشیک قتل به مرکز پزشکی قانونی منتقل شد.

سرهنگ گودرزی در ادامه گفت: کارآگاهان اداره دهم با آغاز تحقیقات جنایی خود راهی محل وقوع نزاع شدند که در تحقیقات از شاهدان نزاع  مشخص می شود مقتول با فردی بنام سیاوش ۱۷ ساله درگیر شده است، که با بدست آمدن این سرنخ، شناسایی سیاوش در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه وی در محدوده خیابان ۱۷ شهریور شناسایی و با هماهنگی بازپرس ویژه قتل سیاوش دستگیر و به اداره دهم منتقل می‌شود.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت افزود: درتحقیقات صورت گرفته، سیاوش به کارآگاهان اظهار داشت: من به اتفاق امیر ۱۷ ساله با موتورسیکلت طرح هندا در خیابان شوش شرقی در حال تردد بودیم که ناگهان مقتول نیز با موتورسیکلت اش از کنار ما رد شد  و من به امیر که راننده بود گفتم برس بهش که وقتی رسیدیم در یک آن کلاهی که مقتول بر سر داشت را قاپیدم و فرار کردیم. بعد از چند لحظه متوجه شدم که وی (مقتول) در حال تعقیب ماست. بعداز تعقیب و گریز کوتاهی به محل جنایت رسیدیم و ما ایستادیم که ناگهان مقتول اقدام به فحاشی به ما کرد که در یک لحظه امیر با چاقویی که در اختیار داشت وی را از ناحیه کتف مجروح نمود و متواری شدیم.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی در ادامه گفت: بدنبال اظهارات سیاوش دستگیری امیر بعنوان قاتل در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که با اقدامات پلیسی مخفیگاه وی در محدوده خیابان ری شناسایی که در تاریخ ۵ شهریور ماه طی یک عملیات پلیسی توام با تعقیب و گریز وبا شلیک ۳ تیر هوایی دستگیر و به اداره دهم منتقل می‌شود.

در تحقیقات صورت گرفته از امیر، اظهار داشت: من مرتکب هیچگونه قتلی نشده ام و روز حادثه خود سیاوش با مقتول درگیر و وی را با چاقویی که داشت مجروح نمود و من راننده موتور بودم و او ترک نشین بود، با مشخص شدن این موضوع در ادامه تحقیقات صورت گرفته از سیاوش با ارائه مدارک و دلایل پلیسی وی چاره ای جز بیان حقیقت نداشته و لب به اعتراف گشود و ضمن قبول جنایت اظهار داشت چون مقتول به ما فحاشی کرد من هم عصبانی شدم و با چاقو او را زدم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ؛ با اعلام این خبر گفت : با توجه به دستگیری هر دو متهم و قاتل اصلی و اعتراف صریح به جنایت متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی می باشند.

سرهنگ کارآگاه گودرزی در پایان خاطر نشان کرد : بیش از یک سوم قتل‌های کشور به صورت ناگهانی و با استفاده از سلاح سرد اتفاق می‌افتد و حمل سلاح سرد، جسارت نزاع با دیگران را افزایش می‌دهد، نزاعی که در هر حال برنده‌ای ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند