الیاس حضرتی در نشست شورای اداری شهرستان اسلامشهر با اشاره به اهمیت پرونده برجام در بین موضوعات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی اظهار کرد: برجام می‌توانست مسیری را برای برطرف شدن مشکلات اقتصادی و اعتبار سیاسی در خارج از کشور فراهم سازد و بر سرعت مسائلی که در منطقه و در مقابله با دشمنان اصلی داریم بیفزاید.

 وی با بیان اینکه با تمام مشکلات توانستیم فضای سیاسی را به سمتی پیش بریم تا آمریکایی‌ها در انزوا قرار گیرند و نتوانند با استفاده از ترفندهای مختلف به خواسته‌های خود برسند  تصریح کرد: تنها راه مانده پیش روی آمریکایی‌ها خروج از برجام بود که با استفاده از تجارب گذشته، سازماندهی جدیدتر و استفاده از ظرفیت منافقین و گروه‌های معاند خارج از کشور به یک حرکت تهاجمی شدید همه‎جانبه دست زدند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در نهایت آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیدند که با فشار اقتصادی و دامن زدن به برخی موضوعات نارضایتی و ایجاد مشکلات روانی می‌توان رژیم جمهوری اسلامی ایران را از درون از پای درآورد.

حضرتی با اشاره به اینکه دشمنان حتی سپاه پاسداران را که به عنوان یک نهاد انقلابی مؤثر در کشور است در لیست تروریست قرار دادند بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران یا باید ساکت بنشیند و ببیند دشمن هر روز تحریم اقدام و پیشروی جدید می‌کند یا اینکه از موضع ضعف در شرایط فشار حداکثری تسلیم شود و راه سوم اینکه با مقاومت فعالانه حرکت تهاجمی مثبت از خود نشان دهد.

وی با بیان اینکه استراتژی جدیدی در پنج محور در جهت حفاظت از منافع ملی و حیثیت مردم و دفاع از کشور تنظیم شده گفت: دشمن قصد دارد صادرات نفت ما را به صفر برساند و ما نباید بگذاریم این هدف محقق شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر ما از تمام هم‌پیمانان خود در منطقه حمایت جدی و فعال می‌کنیم آن‌ها نیز مکلف خواهند بود با تمام توان حامی ما باشند. همچنین با ماندن در برجام از اختیارات و امکانات و توانایی‌های موجود در درون برجام استفاده کنیم.

حضرتی سپس به استحکام داخلی به عنوان استراتژی مهم دیگر یاد کرد و گفت: اصل پنجم اینکه چون در حوزه اقتصادی بیشترین فشار به مردم و دهک‌های پایین است باید به معیشت مردم و رفع گرفتاری اقتصادی ملت توجه بیشتری شود و در جهت حل اختلافات داخلی که مانند خوره نظام را از درون می‌پوساند و از بین می‌برد، برآییم.

وی تصریح کرد: اختلافات و تضعیف یکدیگر دست به دست هم داده تا میزان بی‌اعتمادی ملت نسبت به حکومت و گروه‌های مرجع اصلی در پایین‌ترین شکل خود قرار گیرد و یأس و ناامیدی نسبت به آینده و بی‌اعتمادی جامعه را تهدید کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیمه نخست سال ۹۸ سال سختی بود اظهار داشت: امسال ۱۵۱ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم و اگر دولت بتواند با همین درآمد تنها حقوق کارمندان و بازنشستگان را پرداخت کند خیلی هنر کرده است و این فشار کمی نیست.

 حضرتی ادامه داد: اگر ایران بتواند اقتصاد و بودجه را براساس درآمد صفر نفتی ببندد و صنعت پیشرفته و الکترونیکی جدید مستقر سازد توانسته تهدید را به فرصت طلایی و تاریخی تبدیل کند و اگر اراده و همّت و اعتقادات و باورهای ما بر این اساس قرار گیرد می‌توان معبرهای جدیدی باز کرد که اصلاح ساختار بودجه ۹۸ نیز به همین سمت پیش می‌رود.

وی در ادامه به اقداماتی که در منطقه انجام شده و غرور و اعتماد ملی جدی و جدیدی به سمت ملت تزریق شده اشاره کرد و گفت: امیدوارم بتوان با تدابیر خوب مقام معظم رهبری، دولت، مجلس و همه نهادها در این مقطع ویژه و حساس فشار مشکلات و کمبودها با ظرافت و تدابیر ویژه از این مقطع نیز عبور کرده و گره‌گشای مشکلات از زندگی و معیشت مردم باشیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند