فلسطین الیوم گزارش داد، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بامداد چهارشنبه درباره دو انفجار شب گذشته در محل دو پاسگاه راهنمایی و رانندگی شهر غزه که به شهادت سه پلیس و زخمی شدن سه تن دیگر منجر شد، افزود: غزه فراتر از آن است که هرگونه توطئه‌ای علیه آن به نتیجه برسد. آنچه با جنگ‌ها و محاصره حاصل نشده است، با جنایت‌های مشکوک نیز بدست نخواهد آمد.

وی افزود: این اولین حادثه‌ای نیست که برای غزه روی داده است. لازم است که همه پشتیبان دستگاه‌های امنیتی خود باشیم و به آنها برای کنترل امنیت و نظم و خنثی کردن این نقشه شوم کمک کنیم.

هنیه گفت: ملت ما همیشه عادت کرده است که هزینه عزت و کرامت و سربلندی خود را بپردازد. امروز سه تن از فرزندان غزه استوار و نیروهای پلیس در جریان انجام وظیفه خود به آسمان پر کشیدند.

وی افزود: ماهیت این انفجارها هرچه باشد، مانند هر حادثه‌ای که در گذشته روی داد، تحت کنترل است.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: این انفجارها نخواهد توانست به ثابت قدم و پایداری ملت ما ضربه بزند. نظر نهایی درباره انفجارها را دستگاه‌های امنیتی خواهند داد.

وی گفت: جنبش حماس در اوج قدرت خود است و حضور امنیتی و نظامی دارد و هواداران و دوستان بسیار استوار هستند.

شهر غزه شب گذشته شاهد دو انفجار در محل دو پاسگاه راهنمایی و رانندگی در چهار راه الدحدوح بود که در جریان آن وائل خلیفه ۴۵ ساله، سلام الندیم ۳۲ ساله و علاء الغرابلی ۳۲ ساله از نیروهای راهنمایی و رانندگی شهید و سه نفر دیگر از آنها زخمی شدند.

وزارت کشور فلسطین در غزه اعلام کرد که تحقیقات درباره حادثه را آغاز کرده است.

 در همین حال، ارتش رژیم صهیونیستی دست داشتن در این انفجارها را تکذیب کرده است.

کشف سرنخ‌های اولیه انفجارها

وزارت کشور فلسطین امروز چهارشنبه اعلام کرد که توانسته است سرنخ‌های اولیه انفجارهای غزه را کشف کند و تحقیقات همچنان برای روشن شدن جنبه‌های مختلف آنها ادامه دارد.

وزارت کشور فلسطین در بیانیه خود آورده است: این انفجارهای مشکوک برای برهم زدن اوضاع داخلی است و عاملان این جنایت به سزای اعمال خود خواهند رسید و این مشت مزدور که در تلاش برای برهم زدن اوضاع امنیتی هستند به چنگال عدالت سپرده خواهند شد.

این بیانیه افزود: به هیچ طرفی اجازه نخواهیم داد تا به امنیت شهروندان در نوار غزه خدشه‌ای وارد کند و همه این تلاش‌های مشکوک شکست خواهد خورد و با مشت آهنین پاسخ عاملان آن را خواهیم داد.

این بیانیه تصریح کرد: اشغالگران صهیونیست و مزدوران آنها به طور دائم برای ضربه زدن به امنیت و ثبات غزه تلاش می‌کنند و از شیوه‌های مختلفی استفاده می‌کنند و دستگاه‌های امنیتی تاکنون نقشه‌های زیادی از آنها را خنثی کرده است و همچنان نیز دژ بلندی در برابر همه تلاش‌های مشکوک در این زمینه باقی خواهند ماند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند