به گزارش راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه امروز از همتای ترک خود، رجب طیب اردوغان در نمایشگاه بین‌المللی هوا و فضای مسکو با بستنی قیفی روسی پذیرایی کرد.

دو رئیس‌جمهور پس از مذاکرات رسمی و بازدید از فضای داخلی چندین هواپیما با خوردن یک بستنی قیفی کام خود را شیرین کردند.

آن‌ها به چادری که در آن بستنی فروخته می‌شد، رفتند و پس از صرف زمانی تقریبا طولانی برای انتخاب میان دو طعم شکلاتی و خامه‌ای که در روسیه محبوبیت دارد بر سر پرداخت پول آن به تعارف پرداختند که در نهایت پوتین با سخاوتمندی آن را پرداخت کرد و با شوخی گفت باقی پولش باید به وزارت صنعت و تجارت روسیه پرداخت شود که «توسعه حمل و نقل هوایی» را سبب شده است.

خرید بستنی در نمایشگاه مکس برای پوتین تبدیل به یک سنت دیرینه شده است. در سال ۲۰۱۷ نیز او در این نمایشگاه یک بستنی خریده بود. همچنین استفاده روسیه از بستنی به عنوان یک سلاح دیپلماتیک موضوع آشنایی است. در اوایل تابستان نیز پوتین به مناسبت تولد شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین یک جعبه بستنی روسی به او هدیه داد.

اردوغان به عنوان مهمان افتخاری در افتتاحیه نمایشگاه هوایی مکس (MAKS) در خارج از مسکو حضور داشته داشت. روابط نظامی ترکیه و روسیه و خرید سیستم موشکی اس چهارصد مسکو از سوی ترکیه موجب نگرانی اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و آمریکا شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند