علی نمازی روز سه شنبه در نشستی خبری با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و ماموریت‌های اقتصاد و دارایی در استان یزد اظهار داشت: در حال حاضر ۲۳ دستگاه اعتبارات خود را از اداره کل اقتصاد و دارایی استان یزد دریافت می کنند و کار نظارت، حسابرسی و بازرسی این دستگاه‌ها بر عهده اقتصاد و دارایی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت‌های اقتصاد و دارایی، ساماندهی املاک دولتی است، افزود: ۴ هزار و ۵۸۸ ملک دولتی در استان یزد در اختیار دستگاه های دولتی است که این املاک مستندسازی شده اند ضمن اینکه کار ساماندهی خودروهای دولتی نیز انجام شده است.

نمازی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سیستم پرداخت حقوق و دستمزد متمرکز شده و به طور مستقیم از حساب بانک مرکزی به حساب کارمندان واریز می شود، عنوان کرد: بر این اساس ۳ هزار و ۸۰۰ حساب بانکی دستگاه های دولتی که ۹۰ درصد حساب‌های این دستگاه ها را شامل می شد، مسدود شد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان یزد همچنین با اشاره به فرآیند سرمایه گذاری در استان یزد بیان کرد: در سه سال گذشته قرارداد یک میلیارد یورو سرمایه گذاری خارجی از ۱۳ کشور جهان از جمله فرانسه، اتریش، ایتالیا، عراق، افغانستان، بلژیک، ایتالیا و ... منعقد شده که تعدادی از آنها سرمایه های خود را وارد استان کرده اند.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ هیئت سرمایه گذار خارجی را در مرکز خدمات سرمایه گذاری مستقر کردیم، افزودک در زمینه بهبود فضای کسب و کار، ثبت رکورد کمترین زمان راه اندازی کسب و کار جدید را در استان یزد داشته ایم و پایش فضای کسب و کار اکنون توسط تشکل های بخش خصوصی یزد انجام می شود.

نمازی با بیان اینکه برای جذب سرمایه گذاری مشکلاتی وجود دارد، افزود: نمی توان فقط با مقررات یزد یا ایران کار کرد بلکه باید مقررات بین المللی را مدنظر قرار دهیم که این امر خواه ناخواه، مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه این امر حساسیت های خاص خود را دارد، خاطرنشان کرد: در عین حال دستگاه های نظارتی در این زمینه تلاش های بسیاری می کنند و تا حد امکان نهایت همکاری را نیز با مرکز خدمات سرمایه گذاری استان برای جذب سرمایه گذاران را داشته اند.

نمازی همچنین با بیان اینکه کشور ایران و استان یزد، کشور و استان ظرفیت ها است، افزود: به عنوان مثال اساتید یکی از دانشگاه های وین پس از مدتها کار تحقیقاتی اعلام کردند که یزد بالاترین زاویه تابش خورشید را در جهان دارد بر این اساس این کشور اقدام به سرمایه گذاری در زمینه انرژی خورشیدی کرد.

وی با بیان اینکه عده ای در فضای مجازی یزد را استانی سرمایه گریز خوانده اند، تصریح کرد: یزد بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری دارد و بیشترین تعامل میان دستگاه ها برای جذب سرمایه گذاری در استان یزد برقرار است و با مقایسه ای بین استانها می توان به این مسئله دست یافت.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند