وزارت خارجه روسیه ضمن ابراز نگرانی از حمله اخیر رژیم صهیونیستی در لبنان درباره احتمال بروز درگیری‌های گسترده‌تر در اثر چنین حملاتی هشدار داد. 

به نوشته ایتارتاس، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای در خصوص حمله پهپادی اخیر رژیم صهیونیستی در لبنان نوشت:  «مسکو به شدت از تشدید تنش‌ها در منطقه نگران است. طرف روس مکرراً بر مخاطرات چنین اقداماتی در این فضای پرتنش منطقه تأکید کرده و هشدار داده که چنین اقداماتی می‌توانند به بروز درگیری‌های مسلحانه گسترده‌تر با تبعات غیرقابل پیش‌بینی منجر شوند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «یکبار دیگر، ما از طرف‌ها می‌خواهیم خویشتنداری کامل نشان داده و به دقت از قوانین بین‌المللی از جمله قطعنامه‌های متناظر شورای امنیت سازمان ملل متحد پیروی کنند.»

بامداد روز یکشنبه دو پهپاد رژیم صهیونیستی وارد حریم هوایی «ضاحیه» بیروت شدند؛ یکی از این پهپادها سقوط کرد و دیگری منفجر شد. بر اثر انفجار پهپاد مذکور در مقابل مرکز رسانه‌ای حزب‌الله سه نفر مجروح شدند.

مقامات مختلف لبنانی از رئیس‌جمهور گرفته تا نخست‌وزیر و سیاسیون دیگر، این اقدام را محکوم کردند و آن را نقض آشکار حریم هوایی لبنان و قطعنامه ۱۷۰۱ دانستند. 

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» به نقل از منابع آگاه نوشت، پهپاد مذکور  آماده انجام عملیات ترور بوده‌ است. 

وزارت امور خارجه لبنان نیز در بیانیه‌ای از عزم بیروت برای شکایت از رژیم صهیونیستی در شورای امنیت بابت نقض مکرر حریم لبنان خبر داد .

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنرانی خود به مناسبت دومین سالروز آزادی جرود عرسال و حمله  رژیم صهیونیستی به لبنان تأکید کرد که باید به این رژیم پاسخ داد

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند