سرهنگ سعید راستی در این باره اظهار کرد: اواسط ماه گذشته تعدادی از اراذل و اوباش جنوب‌غرب تهران در محله شمشیری با انواع سلاح سرد از جمله شمشیر، قمه، چماق و ... ایجاد درگیری و نزاع دسته‌جمعی کردند. این افراد در این نزاع اقدام به عربده‌کشی و ضرب و جرح چند تن از شهروندان کردند. همچنین تعدادی از خودروها را تخریب کرده و پیش از رسیدن پلیس از محل متواری شدند.

وی با بیان اینکه پلیس از لحظات اولیه تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری متهمان آغاز کردند، گفت: ماموران پلیس طی عملیات‌های متفاوت تعدادی از این اراذل و اوباش را که در درگیری نیز حضور داشتند شناسایی و دستگیر کردند اما همچنان برخی افراد متواری بودند.

سرهنگ راستی با بیان اینکه تحقیقات برای دستگیری این افراد ادامه داشت تا اینکه یکی از افراد به نام «م» که در درگیری حضور داشت دستگیر شد، افزود: پس از شناسایی «م» براساس دستور مقام قضایی متهم به جرم قدرت‌نمایی و تخریب اموال‌عمومی و خصوصی حوالی "یافت‌آباد" دستگیر و به دادسرا تحویل داده شد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به اینکه پلیس اجازه قدرت‌نمایی به افراد مخل نظم عمومی را نمی‌دهد، اظهارکرد: تلاش برای دستگیری سایر اراذل و اوباش حاضر در این درگیری ادامه دارد.

سرهنگ راستی در پایان از شهروندان خواست در صورت برخورد با موارد خلاف قانون و مقررات اجتماعی و روبرو شدن با آسیب‌های اجتماعی، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند