یک منبع امنیتی امروز دوشنبه از حمله به یکی از پایگاههای نظامی ایالات متحده آمریکا در شمال عراق خبر داد.

این منبع اعلام کرد که دو موشک صبح امروز به پایگاه «مخمور» در استان «نینوی» (شمال عراق) اصابت کرد.

شبه خبری «الاتجاه» به نقل از منبع مذکور گزارش داد که پس از این حمله، بالگردها به صورت گسترده بر فراز این پایگاه به پرواز درآمدند.

به گفته این منبع، مشخص نیست که تا کنون در پی این حمله موشکی، چند نفر کشته شدند.

هنوز منابع رسمی، واکنشی به این حمله نداشته‌اند.

این حمله در حال صورت گرفته که پهپادهای رژیم صهیونیستی چندین بار مواضع سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق را بمباران کردند.

الحشد الشعبی شامگاه یکشنبه (روز گذشته) بعد از حمله پهپادی به نیروهای خود در استان الانبار (غرب عراق) بیانیه‌ای صادر کرد و رژیم صهیونیستی را مسئول این حمله دانست.

در بیانیه الحشد الشعبی تأکید شد که این حمله با ۲ پهپاد اسرائیلی و در جاده «عکاشات - القائم» و در فاصله ۱۵ کیلومتری مرز عراق با سوریه انجام شده است.

الحشد این حمله را «نقض آشکار» علیه عراق و این سازمان دانست که به رغم پوشش هوایی آسمان عراق از سوی ائتلاف آمریکا و به رغم وجود بالون‌های بزرگ دیده‌بانی و رصد در نزدیکی محل حادثه رخ داده است.

در همین ارتباط، «محمد البصری» کارشناس مسائل مربوط الحشد، اعلام کرد که توافقنامه راهبردی عراق با آمریکا(+)، مهمترین عامل حمله پهپادهای به الحشد الشعبی است.

البصری تصریح کرد که ائتلاف بین‌المللی آمریکا موسوم به ضد داعش و نیروهای آمریکایی، مسئولیت حمله پهپادها به الحشد را بر عهده دارند.

این کارشناس عراقی تصریح کرد که عراق برای حمایت از حریم هوایی خود، توافقنامه امنیتی راهبردی را با آمریکا به امضا رساند، «ولی آیا عقلانی است که [آمریکا] پهپادهای اسرائیلی را نبیند که الحشد را بمباران می‌کنند».

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند