بعد از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا از توافق سران «گروه ۷» در اجلاس بیاریتز در موضوع ایران خبر داد، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز اظهارات وی را تایید کرد.

مرکل در نشست خبری که بعد از دیدار با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا داشت، گفت گروه ۷ با این موضوع که ایران نباید تسلیحات اتمی داشته باشد موافق است و باید برای رسیدن به این هدف راهکار سیاسی پیدا شود.

به نوشته وبگاه «دویچه وله» وی با بیان اینکه گفت‌وگوهای سازنده‌ای با ترامپ در موضوع ایران داشته اما تاکید کرد که هنوز راه طولانی برای رسیدن به توافقی جامع بر سر این مسئله وجود دارد.

پیش از این ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مرکل گفته بود: «اما ما اتحاد فوق‌العاده‌ای داشتیم، حتی [در ارتباط] با ایران. در موضوع ایران پیشرفت زیادی انجام شد و کم و بیش به یک جمع‌بندی رسیدیم. بزرگترین بخش این جمع‌بندی این بود که ایران نمی‌تواند تسلیحات اتمی داشته باشد». 

در جریان نشست گروه هفت، ایران یکی از موضوعات اصلی مورد بحث بوده است. روز گذشته «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در سفری که از قبل اعلام عمومی نشده بود، به محل برگزاری این نشست رفت. ترامپ امروز گفت بر خلاف گزارش‌های رسانه‌ای، دعوت از ظریف، با تایید او صورت گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند