فرود هواپیمای حامل "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران در فرودگاه بیاریتز فرانسه بطور کامل از همه رسانه های خارجی پوشش خبری داده شد.

علاوه بر رسانه های مکتوب انگلیسی، فرانسوی و عربی زبان، شبکه های تلویزیونی سی.ان.ان آمریکا، فرانس ۲۴ فرانسه، یورونیوز، راشا تودی ، اسکای نیوز عربی و العربیه خبر سفر ظریف به شهر بیاریتز محل برگزاری نشست گروه-۷ را پوشش خبری دادند. 

شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ در این باره گفت: سفر وزیر خارجه ایران به محل برگزاری اجلاس گروه -۷، جایی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آنجا حضور دارد. 

این شبکه افزود: سفر عجیب و پر راز و رمز ظریف به بیاریتز درحالی صورت می گیرد که با وجود تلاش های مکرون، اختلافات عمیق درباره ایران میان آمریکا و کشورهای اروپایی هنوز حل و فصل نشده است. 

ظریف پیش از آغاز نشست گروه-۷ به منظور دیدار با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و "ژان ایو لودریان" وزیر خارجه این کشور، به پاریس رفته بود. 

خبرگزاری فرانسه نیز ضمن تائید خبر ورود ظریف به شهر بیاریتز،  توضیح داد که هواپیمایی که وی با آن به بیاریتز سفر کرده است، همان هواپیمایی است که وزیر امور خارجه ایران در سفر چند روز گذشته خود به اروپا از آن استفاده کرده بود. 

موضوع هسته ای ایران، یکی از مهم ترین محورهای نشست گروه -۷ می باشد. 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند