بررسی‌های تحلیل‌گران بازار فناوری در ایالات متحده آمریکا نشان داده است، توییت‌های دونالد ترامپ بر ارزش سهام شرکت اپل تاثیر منفی داشته و ارزش آن را به شدت پایین می‌آورد. سیاست‌های اقتصادی آمریکا به ویژه در مورد تجارت با چین تاثیر ناخوشایندی بر درآمدزایی اپل داشته است.

آمارهای منتشر شده از نهادهای رسمی حاکی از دروغ‌پردازی‌های ترامپ در توییت‌های خود است. رییس جمهور آمریکا با وجود معرفی خود و کشورش به عنوان بزرگ‌ترین مدافع حقوق بشر و تجارت آزاد با کشورهای مختلف جهان همواره رفتاری دوگانه و غیر منطقی را در تنظیم سیاست‌های اقتصادی و تجاری آمریکا با کشورهای دیگر جهان در پیش گرفته است و همین وضوع موجب آسیب‌های شدید به اقتصاد  آمریکا شده است. 

در این میان، اتخاذ سیاست‌های غلط تجاری با چین از سوی دولت آمریکا و به ویژه شخص رئیس جمهور این کشور، ضربه‌های سنگینی را بر بزرگ‌ترین صنایع آمریکا وارد ساخته و آ‌ن‌ها دچار مشکلات فراوانی کرده است. یکی از شرکت‌هایی که تا کنون دچار بیشتر ضرر مالی شده است، غول فناوری آمریکایی، اپل است.

اپل به دلیل روابط تجاری بسیار زیاد با شرکت‌های چینی و تامین بسیاری از قطعات مورد نیاز دستگاه‌های مختلف خود از کالاها و اجناس ساخته شده در چین پس از تحریم‌های آمریکا بر علیه این کشور و کاهش چشمگیر واردات کالا از چین، تا حدود زیادی درآمدزایی خود را از دست داده و مجبور به پرداخت هزینه‌هایی گزاف برای احداث کارخانه‌های جدید در آمریکا شده است.

اپل قربانی توییت‌های دونالد ترامپ

آسیب‌های وارد شده به شرکت اپل تنها محدود به کالایی خاص نیست و دستگاه‌های مختلف این شرکت مانند آیرپاد، اپل واچ و سایر محصولات اپل دچار افت محسوس فروش شدند. 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند