منابع نزدیک به دفتر صادق سنجرانی، رئیس سنای پاکستان به اکسپرس تریبیون گفتند، این سیاستمدار تصمیم دارد سفر خود و یک هیات پارلمانی به امارات را در اعتراض به سفر اخیر نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند به این کشور حوزه خلیج‌فارس لغو کند.   

این منابع همچنین فاش کردند، سنجرانی معتقد است سفرش به امارات پیام‌ اشتباهی را به مردم کشمیر تحت کنترل هند ارسال می‌کند؛ مردمی که از دید پاکستان برای حق تعیین سرنوشت و آزادی از حاکمیت دولت هند مبارزه می‌کنند.

منابع مطلع به نقل از رئیس سنای پاکستان گفتند، او تمایلی ندارد تا با انجام سفر به امارات به احساسات مردمی کشمیری لطمه بزند.  

نخست‌وزیر هند و محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی در قصر وطن امارات دیدار و گفت‌وگو کردند. طرفین در این دیدار به بحث و بررسی پیرامون توسعه روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه و بین‌المللی پرداختند. پس از این دیدار، ولیعهد ابوظبی در پیامی توییتری نوشت: بالاترین نشان دولتی به نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند به پاس ایفای نقش در تقویت روابط دوجانبه اعطا شد که نشان‌دهنده تعمیق روابط بین دو کشور محسوب می‌شود.

اختلافات دیرینه میان هند و پاکستان ماه اوت به اوج خود رسید. دهلی‌نو وضعیت ویژه کشمیر که اکثرا مسلمان‌نشین است، لغو کرد و حاشیه‌هایی را به وجود آورد. پاکستان این اقدام را مورد نکوهش قرار داد، سفیر هند را اخراج کرد، تجارت دوجانبه را به حالت تعلیق درآورد و متعهد شد تا لغو وضعیت ویژه کشمیر را در دیوان بین‌المللی دادگستری به جریان بیندازد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند