انگجت گزارش داد، شرکت فروشگاه زنجیره‌ای والمارت(Walmart) به تازگی پس از نصب پنل‌های خورشیدی در هفت فروشگاه خود و آتش گرفتن آنها از تسلا شکایت کرد. والمارت، شرکت متعلق به "ایلان ماسک" را به اقدامات ایمنی ضعیف مانند عدم نصب صحیح سیستم‌های برقی و ارسال بازرسانی که فاقد آموزش و دانش اولیه بوده‌اند، متهم کرده است.

 

اکنون آمازون یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ آمریکا ادعا می‌کند پنل‌های خورشیدی نصب شده توسط بخش خورشیدی تسلا در یکی از انبارها طعمه حریق شده است. به گفته بلومبرگ، صفحات خورشیدی تسلا در پشت بام یکی از انبارهای آمازون در ردلندز کالیفرنیا آتش گرفته است.

 

گزارش شده که این حادثه در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاده است اما این غول تجارت الکترونیکی به تازگی آن را اعلام کرده است. بلومبرگ می‌گوید آمازون از طریق ایمیل به این خبرگزاری گفته است که برای محافظت از امکانات خود اقداماتی انجام داده است و دیگر نصب سیستم‌های تسلا را در دستور کار قرار نخواهد داد.

پس از انتشار خبرهایی مبنی بر اینکه "والمارت" از تسلا شکایت کرده است، هر دو شرکت بیانیه‌هایی را منتشر کردند که می‌گوید هر دو طرف در حال گفتگو برای حل مسئله هستند.

به نظر می‌رسد که حادثه انبار آمازون در مقیاس بسیار کوچکتری اتفاق افتاده است، چرا که آمازون گفته است از تعداد بسیار کمی از تاسیسات خورشیدی تسلا استفاده می‌کند. اما ادعای چنین شرکت بزرگی قطعا به ضرر تسلا تمام خواهد شد.

به نظر می‌رسد بخش انرژی خورشیدی تسلا آن طور که تسلا امیدوار بود، خوب پیش نرفته است و سال گذشته با چالش‌های فنی و مشکلات تولید روبرو بوده است. در یک گزارش جدید آمده است که تسلا به جای استفاده از صفحات خورشیدی تولید شده خود در کارخانه نیویورک برای تاسیسات "بام خورشیدی"(Solar Roof)، اکثر آنها را صادر کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند