وی که خود را "دنیل" معرفی کرد، درباره علت علاقه خود به دین اسلام گفت: برای نخستین بار که به ایران سفر کردم از تمام اماکن تاریخی و مساجد شهرهای مختلف دیدن کردم و حس بسیار خوبی نسبت به ایران و مردم آن داشتم. 

وی افزود: با مشاهده مساجد علاقه فراوان نسبت به مسایل اعتقادی و عقاید مسلمانان پیدا کردم و با همراه ایرانی‌ خود در باره مسائل دینی گفت و گو نمودم و علاقه بیشتری نسبت به مسلمانان پیدا کردم.

وی که بعد از مسلمان شدن اسم "علی" را برای خود برگزید، اظهار داشت: بعد از بازگشت به کشورم کنجکاوی شخصی من نسبت به اسلام افزایش یافت و علاقه‌ مند به مباحث اسلامی شده و در باره اسلام و گرایش‌ های مذهبی بسیار تحقیق کردم.

وی گفت: برای نخستین بار که به مشهد سفر کردم نسبت به این مکان مقدس کشش خاصی داشتم و امروز که این اتفاق در این مکان صورت گرفت آن را هدیه‌ ای از جانب خدا می‌ دانم.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹ نفر در حرم مطهر رضوی به دین اسلام گرویدند که شامل یک مرد از روسیه، یک زن از تایلند، یک زن از سوئد، یک مرد از هندوستان، یک مرد از کانادا، یک زن از افغانستان، یک مرد از ژاپن، یک زن از رومانی و یک مرد از فرانسه می باشند.

سید جواد هاشمی نژاد افزود: در مراسم امروز به این فرد تازه مسلمان شده فرانسوی یک جلد کلام‌ الله مجید، کتاب و هدایای فرهنگی اهدا شد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند