این نظرسنجی نشان داد در حالی که برخی از اقدامات اقتصادی ترامپرضایت دارند، اما در امور دیگر از عملکرد وی راضی نیستند.

بر اساس این گزارش، تنها ۳۶ درصد آمریکایی‌ها  از عملکرد ترامپ رضایت دارند، اما ۶۲ درصد از عملکرد وی ناراضی هستند. نتایج این نظرسنجی مشترک نشان داد که میزان رضایت‌ عمومی از ترامپ و از زمان روی کار آمدن وی به زیر ۳۲ درصد و بالای ۴۲ درصد نرفته و این برای رئیس جمهوری که در دوره نخست ریاستش قرار دارد و در ۱۴ ماه آینده با انتخابات بعدی مواجه خواهد شد، می‌تواند آمار و ارقام بسیار بدی باشد.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی از عملکرد ترامپ در «امور مهاجرتی»، «بهداشت»، «سیاست خارجی» و «حمل سلاح» ناراضی بودند. در این نظرسنجی ۳۶ درصد با سیاست‌های ترامپ در زمینه «حمل سلاح» موافق و ۶۱ درصد مخالف بودند.

این نظرسنجی برخط و تلفنی با مشارکت ۱۰۵۸ آمریکایی مورخ ۱۵ تا ۱۹ آگوست (۲۴ مرداد تا ۲۸ مرداد) و با حاشیه خطای ۴.۲ درصد صورت گرفت.

 نتایج جدیدترین نظرسنجی «انتخاباتی» در آمریکا نیز نشان داد که دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، از ۴ نامزد دموکرات شکست می‌خورد.

به نوشته  وبگاه «هیل» «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا به همراه «برنی سندرز» سناتور سوسیال دموکرات، «الیزابت وارن» و «کامالا هریس» سناتورهای آمریکایی که در بین نامزدهای دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ در صدر قرار دارند، در صورت پیروزی در رقابت‌های درون حزبی و راه‌یابی به رقابت نهایی با دونالد ترامپ، می‌توانند او را شکست دهند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند