سرهنگ علیرضا رضایی، امروز دوم شهریور، در جمع خبرنگاران گفت: ساعت دو و ۲۰ دقیقه بامداد امروز با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع تصادف در کیلومتر ۱۵۰ محور طبس- یزد بلافاصله نیروهای امدادی و کارشناسان پلیس راه به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: مأموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند اتوبوس حامل کاروان زیارتی امام رضا(ع) حامل ۴۴ مسافر که از مشهد مقدس عازم یزد بوده است؛ در کیلومتر ۱۵۰ محور طبس- یزد با عقب یک کامیون برخورد کرده است که در این حادثه راننده اتوبوس در دم جان باخته است و شش نفر از مسافران اتوبوس مجروح و به بیمارستان اعزام شدند.

رضایی با بیان اینکه کارشناسان پلیس راه علت حادثه را عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی از جانب راننده اتوبوس اعلام کرده‌اند، افزود: حال پنج نفر از مصدومان حادثه رضایت بخش اعلام شده است و یکی از مصدومان که دچار قطع پا شده در حال طی مراحل درمان است.

وی خاطرنشان کرد: رانندگان کاروان زیارتی با توجه به این که باید مسافت زیادی را برای به مقصد رساندن مسافران طی کنند و فرصت آنان محدود است برخی از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را نادیده می‌گیرند و باعث رقم خوردن حوادثی دردناک می‌شوند که از مسئولان کاروان‌ها تقاضا داریم با توصیه رانندگان به رعایت قوانین از بروز حوادث برای زائران و مسافران پیشگیری کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند